חדשותחדשות צלילה

פסטיבל צלילה חופשית מתקיים במלטה השבוע

מלטה - יעד צלילה מרתק בים התיכון

מועדון צלילה חופשית אינרדייב (Innerdive), מקיים השבוע (9 -16 לספט’ 2017) את פסטיבל הצלילה החופשית האירופאי הראשון במלטה – וכשבמקום לא מלמדים את כל הטריקים הקסומים של צלילה חופשית למתחילים, הצוללים קובעים שיאים בינלאומיים.

לוק קסאר (Luke Cassar), מייסד שותף של מועדון הצלילה אינרדייב, אמר: “אתה צריך להתמקד בתחושת הנפילה חופשית ובאמת, באמת, להירגע עמוקות כדי להינות מצלילה חופשית.”

הפסטיבל עצמו מתקיים כל השבוע עד ה -16 בספטמבר, והוא פתוח לכולם: ממתחילים מסוקרנים ועד אלופי העולם כמו ג’ספר שטכמן (Jesper Stechmann), וצוללים מוסמכים אחרים המתחרים על תארים בתחרות. במהלך הפסטיבל מועברים שיעורי מבוא ומתקיימים דיונים מקצועיים, בעוד צוללים מוסמכים  מוזמנים לאתגר את השיאים החדשים שנקבעו במלטה.

הפסטיבל מציע מגוון רחב של אירועים, כולל תחרות “מצב סטטי” שבו צוללים נשארים מתחת למים כל עוד הם יכולים – בדרך כלל בסביבות חמש דקות עבור הספורטאים היותר מיומנים. התחרויות נערכות במספר קטגוריות השונות זו מזו בסגנון ובציוד המותר לצולל להשתמש בו.

בנוסף לתחרות השנתית הראשונה שיזמו מנהלי המועדון המקומי, אינרדיב מוציאה קבוצות צלילה אל ספינות טרופות ומערות ברחבי הארכיפלג המלטזי, ומעניקה לצוללים ברמה עולמית טעימה מהעולם התת-מימי של מלטה בלב הים התיכון.

באינרדייב מקווים לא רק להמשיך את פסטיבל הצלילה החופשית מידי שנה, אלא לשים את מלטה על המפה כיעד האימון המוביל עבור המתחרים המקצועיים בתחום הצלילה החופשית. “אנו מאמינים כי הנוף התת ימי המקיף את האיים שלנו הוא פשוט מושלם עבור צוללים חופשיים” אומרים במועדון הצלילה. “מלטה היא המקום המושלם לארח צוללים חופשיים, יש לנו אתרים שניתן בהם לצלול לעומק של 100מ’ ומקומות אפילו עמוקים יותר”, אמר לוק קסאר. “יש מעט מאוד מקומות כאלה בעולם”.

פרטים על מועדון אינרדייב ועל הפסטיבל ניתן למצוא בקישור הזה

מכירים מישהו שהפסטיבל יכול לעניין אותו? שילחו לו את הכתבה…

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe
Close