אוסטרליה – צולל נמצא אחרי 14 שעות באוקיאנוס

צולל נמצא בריא ושלם אחרי 14 שעות באוקיאנוס

הצולל בן ה 68 יצא ביום ראשון האחרון (6 לנוב’ 2016) לצלול לבדו באיזור צפון מזרח אוסטרליה. בשעות הערב, משלא חזר מהצלילה, הזעיקו חבריו את המשטרה אשר פתחה מיד בחיפושים.

מספר שעות לאחר תחילת החיפושים נמצאה הסירה איתה יצא לצלילה כאשר אין איש על סיפונה.

מסוק שהועלה לאויר חיפש באיזור במשך כ – 90 דק’, וכשהתחיל לחזור לבסיס לצורך תדלוק, גילה את הצולל כשהוא צף על פני המים. חרף העובדה שהמסוק היה קצר בדלק, הורד אל המים מחלץ.

“בוקר טוב חבר, תרצה טרמפ?” פנה המחלץ אל הצולל שנראה תשוש אך שמח על ההצעה.

הצולל סיפר כי במהלך הבוקר הבחין בשלשה מסוקים ומטוס אשר חיפשו אחריו אך לא הבחינו בו. בשלב מסויים החליט להוריד את המאזן מעל גבו והפך אותו כך שמיכל הצלילה שלו יהפנה כלפי מעלה. המיכל בצבע צהוב יבלוט על פני המאזן השחור, כך סבר, ואכן, צוות מסוק החילוץ הבחין במיכל הצהוב וכך מצא את הצולל.

ללא ציוד בטיחות ובזרם חזק

הצולל, אשר בדר”כ מצוייד באלומת איתור לווינית, ניקה את המכשיר לפני כמה ימים אך שכח להכניס אותו אל הארגז בו איכסן את ציוד הצלילה. מיד שקפץ מהסירה למים, הרגיש בזרם חזק אשר לא איפשר לו לחזור אל הסירה וכך, מצא את עצמו נסחף מבלי יכולת לעשות דבר וללא ציוד אשר יסייע לכוחות חילוץ לאתר אותו.

הצולל נמצא כ 10 מייל צפונית לסירה שלו, כאמור, כ – 14 שעות לאחר שהחלו החיפושים אחריו.

עידכון טרם יציאה לצלילה

הצולל עידכן את חבריו על תוכניתו לצלול, תיאר את האתר בו הוא מתכוון לצלול  -ספינה טרופה בשם Yongala, אשר נמצאת בעומק של 16 – 30 מ’ ונחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים בעולם, וכן, על שעת החזרה המתוכננת. העובדה כי היה מי שידע על תוכניותיו עזרה לכוחות החילוץ וככל הנראה הצילה את חייו.

מפקד המשטרה המקומית שהיה אחראי על מאמצי החילוץ מסר כי עם קבלת ההודעה על העדרותו,יצאו שישה מטוסים, שלשה מסוקים ומתנדבים רבים לחפש אחריו. “כשאדם נמצא במים, כל דקה קובעת” אמר, “למזלו, טמפרטורת המים נוחה והצולל שמר על קור רוח” הוסיף מפקד כוחות החילוץ.

לפני מספר חודשים נמצא צולל אחר אחרי 6 שעות לבדו בים ואשר תיעד את החוויה בוידאו – לכתבה

כתבה נוספת על צולל שנסחף ומצא עצמו לבד בים עם כרישים – לכתבה

בסרטון נראה רגע הפגישה בין הצולל ומחלצו אשר רותם אותו לכבל שהורד מהמסוק. הצולל נאלץ להשאיר את ציוד הצלילה שלו בים מטעמי משקל. ציוד צלילה משומש מישהו?

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe