אסטרגיית היציאה אל המים

נראה שספורט הצלילה נשאר בחוץ

ספורט הצלילה, כמו גם רוב ענפי המשק, נעצר באחת לפני כשישה שבועות, בעקבות החלטות הממשלה להגביל את תנועת האזרחים ולצמצם את הסיכון להידבקות בקורונה.

לא מעט דיונים הופיעו ברשתות החברתיות באשר לסיכון הכרוך בשימוש בציוד מועדוני הצלילה ובמיוחד, שימוש בווסתים. לא מעט מועדוני צלילה החלו להערך עם חומרי חיטוי בתקווה שנוכל להמשיך ולצלול במיוחד בתקופה זו של השנה שבה הים רגוע יותר, ובמיוחד אחרי החורף הסוער שעבר עלינו.

וכאילו לא הספיקו גזירות הקורונה, חופי אילת ספגו מכה קשה כאשר במהלך סוף שבוע אחד באמצע מרץ, במשך שלשה ימים סערה דרומית גרמה נזקים שמעולם לא נראו ביעד הצלילה המועדף על רבים מאיתנו ובימים שבשגרה, על אלפי צוללים מחו"ל.

לאור החלטות הממשלה מהימים האחרונים, החל השוק לחזור, בצורה מבוקרת, לפעילות. עדיין, תחומים רבים מוגבלים אך נקבעו הקלות מסוימות על פעילויות ספורט. הצלילה, איננה חלק מההקלות והאיסור לשחות בים איננו מאפשר, בצורה גורפת, לצלול.

אתמול (21 לאפריל) פנה לירון תירוש, מנכ"ל ההתאחדות הישראלית לצלילה, במכתב אל מנכ"ל משרד התרבות והספורט בבקשה להחריג את הצלילה מהאיסור לשחות בים ולאפשר למועדוני הצלילה לחזור לפעילות תחת מגבלות שיקבעו (בדומה ל'תג הסגול' שנקבע לחנויות ועסקים רבים במשק).

ללא ספק זו פניה חשובה מעין כמוה! מעבר לרצון שלנו לחזור אל המים, צריך לקצר ככל שניתן את משך הזמן שמועדוני הצלילה הפרוסים מצפון הארץ ועד אילת , סגורים, ולדרוש שיחזרו לפעול מהר ככל שניתן.

מאחלים ללירון הצלחה ביוזמה חשובה זו ומייחלים לחזור במהרה למים!

שימרו על עצמכם ולהתראות בקרוב!

מכתב-למנכל-מ.-הספורט-20.4.20

כתבות נוספות

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן