אפליקציה לתכנון צלילה – מפות של אתרי צלילה ב 3D.

סטרטאפ אוסטרי בנה אפליקציה המאפשרת תכנון צלילה

חברת Ocean Maps מאוסטריה בנתה אפליקציה המציגה באופן אינטראקטיבי אתרי צלילה שונים ברחבי העולם. אוסטריה היא מדינה ללא חוף ים אך קבוצת היזמים החליטו לעשות מה שאף אחר לא עשה עד כה – מיפוי קרקעית הים באתרי צלילה פופלארים והצגתם באפליקציה ידידותית למשתמש.

על מנת לשפר את רמת הדיוק ורמת הבטיחות למשתמשי האפליקציה, החברה עושה שימוש בציוד מתקדם – מכשירי סונאר וסריקות וידאו של האתרים, ומהנתונים הנאספים, החברה בונה מודל גראפי תלת מימדי מדויק. לכל אתר צלילה הממופה באפליקציה נוספות המלצות לגבי נקודות עניין בכל עומק במהלך הצלילה, תמונות ותיאור של האתר עצמו. המטרה של החברה היא לתת לצוללים כלים לתכנון אופטימאלי של הצלילה מבחינת זמנים, עומקים ומסלול הצלילה עוד לפני שיצאו לצלול, כל זה באופן ויזואלי תלת מימדי.

equipment-ocean-maps

במקום מפות משורטטות ביד, מפה מדויקת המתבססת על מדידות

כיום, בהרבה מקרים, מפות אתרי צלילה מתבססות על הערכות (של מרחקים, כיוונים ועומקים) ובלא מעט מקרים, ה”מפה” היא לא יותר משרטוט ידני שנעשה ע”י הצוללים במקום. Ocean Maps באה לשנות את המצב ולתת תמונה מדוייקת.

מפת אתר צלילה
מפת אתר צלילה משורטטת ידנית. מכירים?

החברה התחילה במיפוי 10 אתרים בים האדום (בסיני, לא כולל את אילת לצערנו) ושני אגמים באוסטריה. לפני יומיים (11 לנוב’ 2016) הוסיפה החברה מיפוי של 70 אתרי צלילה באיזור דרום פלורידה שבארה”ב (Florida Keys) הנחשבים בין אתרי הצלילה הפופלאריים בעולם.

החברה שואפת למפות אתרי צלילה מסוגים שונים – החל משוניות אלמוגים וספינות טרופות ועד אתרים מלאכותיים כגון ספינות שהוטבעו במיוחד למטרת בניית אתרי צלילה. החברה שמה לה למטרה להציג אתרים לכל רמות הצלילה – משנורקלים ועד צוללים מתקדמים, כך קובעים בחברה, האפליקציה תתאים לכל אחד.

עלויות

החברה מציעה מנוי בעלות של $3 בחודש לשימוש באפליקציה.

האפליקציה קיימת למכשירי אנדרואיד ולמכשירי אייפון. להורדה – https://www.ocean-maps.com/index.html

פרט לאפליקציה, יש לחברה מוצר נוסף – כרטיס אתר – “Dive Card”/ z זוהי למעשה מפת אתר צלילה בתלת מימד עם המלצות כנ”ל, מידע על הדגה ובעלי החיים באתר הצלילה ועוד. הכרטיס מודפס על גבי חומר פלסטי וניתן להשתמש בו במהלך הצלילה. עלות כרטיס כזה – €9.99. להזמנות – https://www.ocean-maps.com/divecard_rs.html (כרגע שולחים רק באירופה!)

divecard-ocean-maps
divecard-כרטיס אתר צלילה

בסרטון ניתן לראות מה מציעה החברה :

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe