ארוע בטיחות בצלילה – שילוב של תקלות/ שני סביון

היי אני שני. הפעם אספר לכם על תאונת צלילה שקרתה בסוכות באחת מצלילותי באילת.

שילוב של תקלות

אני והקבוצה התארגנו לרדת לצלילה מודרכת באתר “האוניברסיטה” (חשוב לציין שלא הכרתי אף אחד מהצוללים וגם לא את הבאדי שציוותו לי). באותו היום שכחתי את המסיכה שלי בבית אז צללתי כשכל הציוד שעליי הוא ציוד מושאל מהמועדון. אני והקבוצה שלי ארגנו את כל הציוד במועדון, העמסנו את המיכלים על האוטו, עברנו תדריך קצר לצלילה, צחקנו קצת ונכנסנו למים.

במים שמנו את הסנפירים המסכות ובדקנו שהכל בסדר אמרתי: ״אצלי הכל בסדר״ וסימנתי זאת למדריכה. התחלנו להעמיק (עומק הצלילה היה רדוד עד 12 מ׳) . תוך כדי כשצללנו התחלתי לשים לב שכל הזמן יש לי אדים במסכה אז כל כמה דקות הכנסתי לתוכה מים וניקיתי אותה. הדבר אפשר לי לראות מעט וגרם לי לפחות הנאה מהצלילה. המשכנו לצלול ולצלול ולקראת סוף הצלילה לפניי חניית הבטיחות התחילה לי זרימת אוויר חופשית מהדרגה השנייה. עקב האדים במסיכה לא הבנתי מה קורה, הרגשתי המון בועות על הפרצוף שלי אבל לא ראיתי כלום. סימנתי למדריכה שמשהו לא בסדר היא לא הבינה מה.

הצלחתי להבין שמשהו לא בסדר בדרגה השנייה ובאותו זמן לא זכרתי שאני יכולה להחליף לאוקטופוס. המדריכה התקרבה אלי ואז הבינה מה הבעיה. המדריכה סימנה לי ועזרה לי לשים בפה את האוקטופוס. שמתי אותו בפה וסימנתי לה שנעלה למעלה כמובן שהיא הסכימה ועלינו עלייה מבוקרת.

מסקנות:

שלילי:

  •  לא בדקתי את המסיכה על פני המים.
  •  לא זכרתי את האוקטופוס.
  • לא הכרתי את הבאדי, הקבוצה והמדריכה והבאדי לא פעל כמו שצריך ואפילו לא שם לב שקרה משהו.

חיובי:

  • המדריכה פעלה כמצופה ממנה.
  • ניקיתי את המסיכה כל כמה זמן ולמרות חוסר הנוחות, זה לא הלחיץ אותי

לסיכום:

המסיכה, למרות שזהו הפריט כמעט הכי פשוט בציוד הצלילה היא גורם מאוד משמעותי ובטיחותי. מאז לא שכחתי את המסיכה שהיא העיניים שלנו מתחת למים לכן אסור לנו לצלול עם אחת לא מתאימה. בקשר למקרה – נראה שאם התקלה הייתה רק זרימת אוויר חופשית או שהייתה רק המסיכה הייתי מתמודדת יפה אבל כשזה היה שתי תקלות ביחד זה הקשה על ההתמודדות. אמנם לא נהניתי במיוחד מהצלילה הזו אבל למדתי ממנה הרבה, מקווה שגם אתם. חשוב לשים לב שהבאדי איתו צוללים מכיר אתכם ואתם בקשר עין כך שיוכל לעזור אם צריך. במקרה הזה עברה בערך דקה עד שהפניתי את תשומת לב המדריכה.

כתבה : שני סביון

טיפים כיצד להכין מסיכה לצלילה פרסם בריאן הנסן – לכתבה

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe