ארוע בטיחות בצלילה – ניפוח מצוף סימון

ניפוח מצוף זו משימה שדורשת ציוד מתאים, מיומנות, תרגול וזהירות. שימו לב!

אל תנסו את זה בבית (או בכל מקום אחר)!

מצוף סימון – SMB הוא פריט בטיחותי שהשימוש בו חיוני במקרים רבים. לכאורה, תפעול קל ופשוט – ממלאים מעט אויר והמצוף מסמן שיש צולל מתחת למים, אך בפועל, כפי שתראו בסרטון, ניפוח מצוף זו משימה לא קלה למי שאינו מיומן בכך!

מצוף סימון משמש צוללים בלא מעט מקרים – כאשר יש תנועת סירות או גלשנים באיזור, סימון נקודת האיסוף לסירת הצוללים ממנה צללו, סימון לכוחות חילוץ במקרה של איבוד או הסחפות ללב ים ואפילו, בזמן עליה ב’מים כחולים’, סימון עומק חנית הבטיחות בחמישה מטרים.

קיימים מספר דגמים ושיטות ניפוח למצופי הסימון וכל מצוף מחובר לחוט שאמור להמתח מידו של הצולל עד פני המים (או חלקו התחתון של המצוף). חוט הקשירה אמור להיות מגולגל על גלגלת (ספול) וצולל מיומן ידע לנפח את המצוף תוך דקות בודדות בצורה בטוחה.

יחד עם זאת, בעת תפעול המצוף עלולים צוללים לא מיומנים להקלע למצבים בעיתיים – החל מהסתבכות חוט המצוף בציוד הצלילה וכלה – כפי שתראו בסרטון שלמטה, העמקה לא מבוקרת.

הצולל שבסרטון נראה מנסה להתיר את חוט הקשירה של המצוף תוך שהוא מעמיק בצורה לא מבוקרת ומגיע לעומק של 20 מ’! הכותרות שמתחת לסרטון מתארות בצורה משעשעת (עד כמה שזה משעשע) את ההתרחשות. הסרטון מסתיים באמירה “אל תנסו את זה בבית. ולא בשום מקום אחר!”

יש לכם מצוף סימון? תרגלו את התפעול שלו עם בן זוג מיומן!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe