בטיחות בצלילה – מפגש סירה צולל – מסוכן ומפחיד!

חוסר זהירות ורשלנות שעשויה לגרום למותם של צוללים

אחת הסכנות לצוללים שעליהן פרסמנו לא מעט פוסטים, היא 'מפגש' עם כלי שייט. אמנם קיימים חוקים ואמצעים שמטרתם הגנה על צוללים, לעיתים התנהלות לא זהירה של צוללים או של מפעילי הסירות, גורמת לתאונות קשות.

זכורה לכולנו התאונה הנוראית של דני מייזל ז"ל שנפגע בחוף פלמחים מסירת מנוע שככל הנראה עברה בניגוד לחוק, קרוב לחוף ופגעה אנושות בדני.

קבוצת הצוללים בסרטון מתקרבת ככל הנראה לסיום הצלילה (אחד הצוללים נראה כבר בתחילת הסרטון קרוב לפני המים). סירת מנוע שמתקרבת (סירת הצוללים?) עוצרת ממש מעל קבוצת הצוללים ואז, מטילה עוגן. העוגן צונח אל קרקעית הים בין הצוללים ואך בנס, אחד הצוללים מצליח למנוע את פגיעת העוגן בצולל אחר בקבוצה.

מהתבוננות בסרט, ניתן לראות כי אף אחד מהצוללים לא הרים מצוף סימון וניתן לשער כי קברניט הסירה לא הבחין שהוא עוצר ומטיל עוגן ישירות מעל ראשם של קבוצת הצוללים. מהבלגן שנוצר וככל הנראה מהפחד, אחד הצוללים 'טס' למעלה ונראה כי הדייבמאסטרר תופס אותו ומונע עליה מהירה מידי.

התאונה במקרה זה נמנעה הודות לתשומת לב ופעולה מהירה של צולל, אבל, מספר המקרים בהם נפגעים צוללים מסירות כמו גם התוצאות העגומות מחייבת יתר הקפדה הן של מפעילי הסירות והן של הצוללים!

על פעילות סירות הזכוכית באילת והסכנה הנשקפת לצוללים פרסם אייל סייג כתבה – לקריאת הכתבה לחצו כאן

כתבות נוספות

One Comment

  1. שייט מיומן היה צריך לשם לב לבועות ע"פ המים. יחד עם זאת צלילה ללא מצוף בטיחות מסוכנת. באותה נשימה, אני סבור שאביזרי בטיחות צריכים להמכר במחירים הרבה יותר זולים ולא כפי שהם מתומחרים כיום, לתשומת ליבם של היבואנים /יצרנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן