גל קור פוקד את החוף המזרחי של ארה”ב

כמה קר? כרישים קפואים נפלטים אל החוף!

טמפרטורות קיצוניות נרשמות אפילו בפלורידה החמה!

תנאי מזג האויר הקשים הפוקדים את החוף המזרחי של ארה”ב במהלך הימים האחרונים גורמים לנזקים לאנשים ובעלי חיים, ולראשונה גם לשוכני הים שבד”כ יודעים להתמודד עם טמפרטורות נמוכות. השבוע החלו נפלטים אל החוף כרישים שקפאו למוות!

הכרישים הללו לא מתו ככל הנראה מהיפוטרמיה טוען גרג סקומל (Greg Skomal) – חוקר בכיר העומד בראש תוכנית מחקר הכרישים של מדינת מסצ’וסטס שבצפון ארה”ב. שלא כמו כרישים אחרים, הכרישועל (thresher sharks) אשר חיי באיזורים אלו, מסוגל להתאים את המערכת המטאבולית שלו לטמפרטורות המיים הנמוכות ולמעשה, מדי שנה הם לא עוזבים את איזור המחיה שלהם בצפון המדינה עד סוף דצמ’ ואף מעבר לכך.

כריש קפוא שנפלט אל חופי קייפ קוד. Credit: Atlantic White Shark Conservancy
כריש קפוא שנפלט אל חופי קייפ קוד.
Credit: Atlantic White Shark Conservancy

השנה, גל הקור הקיצוני הצליח להפתיע אפילו את הכרישים שנלכדו במיים רדודים וקפואים ללא יכולת לזוז וכך, לטענתו של סקומל, הם מוצאים את מותם.

“אין דרך וודאית לקבוע את הגורם למותם של הכרישים” אומר סקומל, “גם נתיחת הגופות לא סייע בפתרון התעלומה. ברגע שאיננו מוצאים גורם ספציפי, אנו משערים שירידה פתאומית בטמפרטורות או כשל נשימתי הם הסיבה למוות המצער” הוסיף. ההשערה היא כי הכרישים שנפלטו אל החוף מתו זמן רב לפני שקפאו – הם ככל הנראה נלכדו באיזורים שבהם המיים רדודים , לא יכלו לזוז ולא יכלו לנשום.

חורף חם לכולם!

 

באמצעות
דיווח ברשות החדשות בארה"ב

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe