הצוללת הזעירה של אילון מאסק – רעיון מופרח או הצעה אמיתית?

הציע לממשלת תאילנד סיוע בחילוץ הנערים מהמערה

צוללת זעירה לחילוץ

אלון מאסק (Elon Musk) הוא אחד מהיזמים הבולטים בעולם. הרכב החשמלי טסלה הוא פרי החברה שהקים ובאמתחתו שורה ארוכה של רעיונות ופיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך.

לפני מספר ימים כאשר השלטונות בתאילנד עוד התלבטו כיצד לחלץ 12 נערים ומאמן שכלל לא יודעים לשחות או לצלול, מהמערה שבה נלכדו, פנה מאסק לשלטונות בתאילנד והציע להעביר אליהם צוללת זעירה שהחברה שבבעלותו פיתחה.

רבים בעולם התיחסו בזלזול להצעה שנראתה כאילו צצה פתאום בלי כל בסיס אך סרטוני וידאו שפורסמו מראים כי מדובר היה בהצעה אמיתית (הגם שלא רלוונטית למשימת החילוץ הבעיתית).

הצוללת הזעירה, יכולה להכיל אדם אחד (צנום ולא גדול במיוחד..), איננה מצויידת באמצעי הנעה כלשהם אלא נגררת ונדחפת בו זמנית על ידי צמד צוללים.

מאסק טס לתאילנד מיד לאחר מציאת הנערים והשאיר במדינה שלש צוללות זעירות ואף צייץ בטוויטר “עכשיו חזרתי מהמערה. 3 צוללת זעירות מוכנות למקרה שיצטרכו אותן. הן עשויות מחלקי טילים ונקראות Wild Boar על שם קבוצת הכדורגל. משאיר אותן כאן למקרה שיהיו שימושיות בעתיד. תאילנד יפהפיה”.

אילון מאסק הציע לממשלת תאילנד סיוע בחילוץ הנערים מהמערה - צוללת זעירה
אילון מאסק הציע לממשלת תאילנד סיוע בחילוץ הנערים מהמערה – צוללת זעירה

כאמור, הצוללות לא הופעלו עקב המעברים הצרים ותנאי השטח במקום. עתה הודיעו השלטונות בתאילנד כי ישקלו שימוש בציוד במשימות חילוץ אחרות.

בסרטון הוידאו ניתן לראות את אופן החילוץ בצוללות הזעירות אותו הציע מאסק:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe