וידאו – מה קורה לדגים אחרי שהם מתים

ערוץ נשיונל ג’יאוגרפיק פירסם לפני כשבוע (30 ליוני 2016) תיעוד מיוחד אשר במשך כשישה חודשים עקב אחרי פגר של דולפין בקרקעית הים באיזור דרום קליפורניה, ארה”ב.

את הרעיון לעקוב אחרי גופת היונק הימי העלה הביולוג הימי Eddie Kisfaludy אשר מבצע מחקרים עבור הערוץ. “אף אחד לא תיעד עד היום מה קורה לגופת דג גדול אשר נמצאת על קרקעית הים” אמר אדי, “האם כרישים ימשכו לגופה? האם סרטנים או אריה ים גדול יצלול ויקרע את הדופין המת? לא ידענו למה לצפות!” הוסיף.

גופת הדולפין הונחה ע”י הצוות בעומק של כ – 60 מ’ –  עומק שעדיין ניתן להגיע אליו עם ציוד צלילה “רגיל” אבל עמוק מספיק כדי להתרחק מהזרמים המאפיינים את המים הרדודים יותר וסקרנים אשר עלולים היו לשבש את המעקב המצולם. בסמוך למקום הונח מתקן אשר נבנה במיוחד לצורך הפרוייקט ואשר הותקנו בו מספר מצלמות.

לאורך הזמן, סביב גופת הדולפין נוצרה מערכת אקולוגית של בעלי חיים, בקטריות, סרטנים ודגים קטנים אשר ניזונו משאריות הבשר, עד שמהדולפין נשארו העצמות בלבד.

ציוד צילום מיוחד
ציוד צילום מיוחד נבנה לטובת הפרוייקט. תמונה: Peter Kragh

 

“מדובר באחד מהפרוייקטים הקשים והמאתגרים שעשיתי בחיי” אמר אדי, “צלילות עמוקות במיוחד, מאות קילוגרמים של ציוד ובעיות טכניות העסיקו אותנו לכל אורך הפרוייקט”.

 

 

 

לבסוף, ערכו בערוץ הנשיונל ג’יאוגרפיק את הסרטון בשיטה של קפיצות בזמן (Time lapse) וניתן לראות איך החגיגה הימית מתרחשת במעמקים.

לצפיה בכתבה ⇓

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe