וידאו מטריד – מדריך צלילה אלים

אגרופים לכריש שונית המנסה להגיע למזון

צלילה עם כרישים – תיירות או התאכזרות?

הסרטון המטריד שהופך ויראלי בימים האחרונים צולם במימי הבהאמאס שבמרכז אמריקה.

קבוצה של תיירים אשר הגיעו לצלול באיים הצטרפו לצלילה אחת האטרקציות המקומיות – צלילה עם כרישי שונית שאינם מסוכנים לאדם.

כדי למשוך את הכרישים ולתזמן את הצלילה עם מופע כרישים, נוהגים מדריכי הצלילה המקומיים להוריד ‘תיבת פתיון’ שבתוכה חלקי דגים אשר מושכים את הכרישים.

הארוע המטריד צולם על ידי אחד הצוללים בקבוצה – ניקולאס ג’ונס (Nicholas Jones) אשר סיפר כי המדריך לא נעל את תיבת הפתיון כהלכה והכרישים מצאו דרך לאכול את הדגים מתוכה. המדריך שהבחין בכרישים כשהם מצליחים לאכול, החל מכה אותם באגרופים! “כששאלתי את המדריך לאחר מכן למה הוא היכה את הכרישים, ענה – אני חייב ללמד אותם להתנהג בכבוד”.

התגובות ברשת כמצופה נזעמות. רבים קוראים למועדון הצלילה לפטר את המדריך וללמד אותו ואחרים להתנהג בכבוד לבעלי החיים העדינים הללו.

ומה בישראל?

בעוד פחות משלשה שבועות אמור היה להתקיים באילת ארוע silence of the Sharks שכל מטרתו לצעוק את צעקתם של המין החשוב הזה שכ 100 מליון פרטים ממנו נטבחים מדי שנה לצורך מסחר בסנפירים ועוד. על התאריך החדש לארוע נעדכן בהמשך. לאתר הארוע – לחצו כאן.

כנס למען הצלת הכרישים והבטאים שמקיימת רשות הצלילה במשרד התרבות והספורט בשיתןף ההתאחדות הישראלית לצלילה ואוניברסיטת חיפה יתקיים ב 20 לאוקטובר באילת. לפרטים לגבי הכנס לחצו כאן

 

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe