וידאו מרגש של קבוצת דייגים משחררת דולפין

פעולות הדרכה והסברה מצילות חיים

בסרטון שהועלה אתמול (29 לאוג’ 2017) על ידי הארגון לשימור חיות הבר (Wildlife Conservation Society’s ) בבנגלדש נראית קבוצת דייגים מעלה מכמורת אל סירתם.

ברשת נלכד דולפין בוגר ממין (Pantropical Spotted dolphin (Stenella attenuata בעת שעסקו בדייג במפרץ בנגל המתפרש בין הודו למינמאר.

קברניט הספינה לוקח חלק בפרוייקט הגנת הסביבה והים אשר במסגרתו דייגים אשר נתקלים בבעלי חיים ימים גדולים כגון דולפינים, צבים וכרישים , אוספים נתונים ומעבירים את המידע למרכז מדעי אשר עוקב אחרי בעלי חיים אלו.

מעט לאחר פריסת הרשת, הבחינו הדייגים בלהקת דולפינים אשר שחתה בסביבה. לפתע, הבחינו כי הרשת מתנועעת באופן ‘חשוד’ ומיד הבינו כי אחד הדולפינים נלכד. בזכות ההדרכה שקיבלו מאנשי הארגון, ברור היה לדייגים כי אם לא ישחררו את הדולפין אשר נושם אויר וזקוק לעלות אל פני המים, הוא ימות מטביעה. בזריזות העלו את הרשת ומצאו בתוכה דולפין במשקל של כ – 80 קג’. הדייגים חתכו את הרשת והחזירו את הדולפין אל המים.

“אני חש גאווה גדולה על שיכולנו להציל את הדולפין” אמר קברניט סירת הדייגים, “לשמחתי, הדולפין נלכד קרוב לספינה כך שיכולנו לשחרר אותו תוך זמן קצר. הדולפינים חשובים לסביבה הימית ולנו הדייגים, זו זכות גדולה!”

סרטון באמת מרגש! חינוך והסברה עובדים!

לפני מספר שבועות פרסמנו סרטון וידאו של צוללים סינים אשר מצילים לוויתן מרשת דייגים – לצפיה לחצו כאן

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe