חברה אוסטרלית פיתחה מערכת ניידת להגנה מפני כרישים

מערכת אלקטרומגנטית שתגן על גולשים וצוללים

מוצר חדש בשוק מוצרי הגנה מתקדמים שמטרתם – הגנה של גולשים וצוללים מפני תקיפה של כרישים – פיתוח של חברת Shark Shield מאוסטרליה.

החברה אשר השיקה מוצר ראשון לפני כשנה, מתבססת על העובדה כי לכרישים ישנם מעין סנסורים חשמליים סביב פיהם אשר מסייעים להם לחוש מזון במרחק קצר – כ – 50 ס”מ. החברה מצאה דרך ליצור שדה אלקטרומגנטי תלת מימדי במים אשר גורם לכרישים הפרעה ולמעשה דוחה את הכרישים ללא כל פגיעה בהם.

המוצרים הראשונים אותם השיקה החברה מיועדים לדייגים בצלילה חופשית, גולשי גלים וחותרי קייקים.

Freedom7 - מערכת להגנה מפני כרישים לגולשי גלים
Freedom7 – מערכת להגנה מפני כרישים לגולשי גלים

המערכות הנמכרות בשוק מאז סוף שנת 2016 מבוססות על פטנטים ופיתוח שנמשך כ – 20 שנה בשיתוף מכוני מחקר שונים באוסטרליה ודרום אפריקה. לאחר השקת המוצרים המסחריים, אוניברסיטאות שונות בעיקר באוסטרליה בחנו את המוצר ואף פרסמו את תוצאות הניסויים שערכו, המאשרים כי אכן המוצרים יעילים, מרחיקים את הכרישים ואינם פוגעים בהם.

לאחרונה, הכריזו ב Shark Shield על מוצר חדש אשר אמור להחליף את רשתות הכרישים השנויות במחלוקת ואשר גורמות למותם של אלפי בעלי חיים מדי שנה. פריצת דרך טכנולוגית, מאפשרת למוצר החדש אותו פיתחה החברה – ה – Ocean Guardian שמו, ליצור שדה אלקטרומגנטי ברדיוס של 100 מ’ ולבנות מעין מחסום וירטואלי אשר ימנע מכרישים להכנס לאיזור. המוצר החדש, המבוסס על משדר אלקטרומגנטי, נתלה ממצוף או מותקן בצורה קבועה בים ומופעל ע”י סוללות ובחברה מאמינים כי זהו הפתרון הטוב ביותר למנוע את המפגש הלא רצוי בין הטורפים הימיים לחובבי הספורט הימי.

Scuba7 - מערכת הגנה מפני כרישים לצוללים
Scuba7 – מערכת הגנה מפני כרישים לצוללים

באתר החברה (https://sharkshield.com/) ניתן לרכוש את מערכת ההגנה לגולשים ולצוללים במחירים שנעים סביב $600.

בסרטון ניתן לראות חלק מהניסויים שביצעו חוקרים מאוניברסיטה במערב אוסטרליה. ניתן לראות בבירור כי כאשר המערכת מופעלת, הכרישים נמלטים מהמשדר:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe