חליפת צלילה חצי יבשה

יש דבר כזה חצי?

פתרון אפקטיבי למים קרירים

חליפה חצי יבשה (או חליפה חצי רטובה – תלוי איך מסתכלים) היא חליפת ניאופרן בעלת אטמים משופרים בידים, רגליים וצוואר. האטמים מצמצמים את נפח המים היוצאים ונכנסים אל החליפה במהלך צלילה ובכך משפרים את השמירה על חום גופו של הצולל. הצולל בחליפה זו למעשה נרטב (ולכן חלק קוראים לחליפה 'חצי רטובה'), אבל, המים אשר נכנסים לחליפה מייד בתחילת הצלילה, מתחממים במהירות ובזכות האטמים, כמות המים הקרים אשר נכנסת לחליפה במהלך הצלילה, קטנה. עדיין יש איבוד חום מסויים – שלא כמו בחליפות יבשות.

אטם צוואר חליפה חצי יבשה
אטם צוואר – חליפה חצי יבשה

חליפת צלילה חצי יבשה – יתרונות וחסרונות

חליפות חצי יבשות מגיעות בד"כ בעוביים של 5 ממ' ומעלה וניתן למצוא בשוק חליפות חצי יבשות שלמות או חליפות שני חלקים. שלא כמו בחליפות יבשות, הן לא מגיעות עם נעליים (בוטיז) או כובע ולכן, על מנת להגן על הראש (שדרכו עיקר איבוד החום), הרגליים והידיים מפני הקור מומלץ לצלול עם כובע (צ'יקן ווסט), כפפות ונעליים (וגרביים) מתאימות.

אטם יד חליפה חצי יבשה
אטם יד – חליפה חצי יבשה

יתרונן הגדול הוא במחיר. ניתן למצוא חליפות צלילה חצי יבשות במחירים הנעים בסביבות 1000-1500 ש"ח (לעומת 3500-10,000 ש"ח לחליפה יבשה).

חליפת צלילה חצי יבשה מתאימה לצלילה במים בטמפרטורה של 10º-20º מעלות צלזיוס (כמובן שעובי חליפת הצלילה יהיה עבה יותר ככל שטמפרטורת המים נמוכה יותר)

לפני מספר חודשים פרסמנו המלצות כיצד לבחור חליפת צלילה – לקריאת הכתבה לחצו כאן

והמלצות לטיפול בחליפת הצלילה – לקריאת הכתבה לחצו כאן

צלילות חמות!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן