נוסעים לחול? – איזה ציוד צלילה לקחת אתכם?

יוצאים לחופשת צלילה בחו"ל? המלצות מה לקחת איתכם ומה להשאיר בבית

טוב, אז את הדברים הטריוויאליים אתם כבר יודעים – בגדים, קרם הגנה, ודברי הקוסמטיקה (אשתי לוקחת גם את הכרית שלה!), אבל, מה עם ציוד הצלילה? מה לקחת ומה אין צורך לסחוב איתנו במזוודה?

נסיעה עם כל הציוד

הדבר הראשון – את המיכל שלכם והמשקולות, תשאירו בבית. הם כבדים מדי מכדי להסחב איתם (אלא אם אתם יוצאים במשלחת צלילה לאי נידח).

 

לצלול עם הציוד שבו אתם משתמשים באופן שגרתי מאוד נח. תוכלו כמובן לארוז את חליפת הצלילה, המאזן, מערכת הנשימה, הסנפירים והמסיכה. אבל, קחו בחשבון את מגבלת המשקל, חברות התעופה היום אינן מאפשרות לחרוג מהמשקל המותר ובד"כ יגבו תוספת מחיר על משקל יתר. יש חברות תעופה שמאפשרות, כאשר מדובר בציוד ספורט, להעלות לטיסה תיק נוסף במשקל של עד 10 ק"ג, אבל חשוב שתבדקו זאת טרם ההגעה לשדה התעופה.

אז מה בכל זאת מומלץ?

ברוב המקרים קיימת מגבלה של מזוודה אחת במשקל כולל של עד 23 ק"ג. בהנחה ששני שלישים הם הכבודה הרגילה והפריטים החיוניים שלכם, הרי שנשארו לכם כ 8 ק"ג פנויים לציוד הצלילה. אז איך מחליטים מה לקחת?

סוג הטיול, היעד וסוג הצלילה שאתם מתכננים יסייעו להחליט מה מתוך שלל הציוד נחוץ לארוז ביתרת המשקל שנשאר.

אז מסיכה ושנורקל הם שני הפריטים שכנראה נכון לקחת לכל טיול (בהנחה שאתם מגיעים לחוף ים במהלך המסלול). הם קלי משקל ויאפשרו לכם ל'שנרקל' בכל חוף שאליו תגיעו מבלי לשכור ציוד במקום – בד"כ במחירים מופקעים.מסיכה ושנורקל

מערכת נשימה ומאזן הם הפריטים הבאים ברשימה מאחר ומדובר בציוד מציל חיים. אם אתם יכולים – תביאו אותם איתכם! הווסת הוא החלק החשוב ביותר. אם תוכלו להביא את שני הפריטים הללו, מעבר לנוחות והבטיחות, תחסכו לא מעט כסף כאשר לא תצטרכו לשכור פריטים אלו במועדוני הצלילה אליהם תגיעו.

לגבי סנפירים – יש דעות בעד ונגד – במהלך צלילה, סנפירים שאינם במידה הנכונה יכולים להפריע באופן משמעותי. אבל, שימוש בסנפירים עם רצועה או קפיץ בעקב יכול להיות מספיק טוב ובמיוחד אם אתם מביאים אתכם את הבוטיז שלכם.

חליפת צלילה – לפני האריזה, בידקו את טמפ' המים באיזור אליו אתם נוסעים. אם המים חמים (°27 ומעלה, תלוי כמה אתם רגישים לקור), תוכלו לצלול עם לייקרה ובגד ים. כמובן שבאיזורים קרים יותר, כדאי לקחת את החליפה שאתם רגילים אליה.

מחשב – מומלץ תמיד לקחת את המחשב שלכם. השכרת מחשב תעלה הרבה כסף וחשוב לצלול עם מחשב שאתם מכירים את הפונקציונאליות שלו ובטוחים בנתונים שהוא מציג.

סכינים ושאר כלי עבודה – אמנם ברוב חברות התעופה, סכין או כלי עבודה שנשלח במזוודה אל בטן המטוס, יעבור בשלום, בחלק מהמקרים יש סיכוי שרשויות הבטחון יחרימו אותו. בנוסף, אם תצללו בשמורת טבע, יש סיכוי טוב שאסור יהיה לצלול על סכין. תשאירו בבית!

ציוד צלילה

לסיכום:

בכל מועדוני הצלילה בהם תבקרו תוכלו לשכור את כל הציוד הנדרש. יחד עם זאת חשוב מאוד לבחון את המועדון – איך הציוד מטופל? איך נראה המועדון? נסו לקבל המלצות על המקום טרם הגעה.

עפ"י סדר החשיבות, אנחנו ממליצים לקחת איתכם את הציוד הקשור לנשימה, בטיחות ורק אם יש לכם מקום, ציוד הנוחות. חברות רבות מיצרות היום ציוד מחומרים מתקדמים שהוא קל משקל ובעל נפח יותר קטן, כך שאם אתם מתכננים את הטיול ועדיין לא רכשתם ציוד, שווה לבדוק לאלו חברות יש ציוד שיכול להתאים לטיול שלכם מבחינת משקל, נפח ותנאי הצלילה. משקולות, מיכלים וסכינים – אין מה לקחת.

נסיעה טובה!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן