נמצאה גופתו של הצולל במערת Eagle Nest שבארה"ב

עסק בצלילה חופשית ולא בצלילה במערה

סעיד מחג'נה, צולל בן 20 ממרוקו, מצא את מותו 

כפי שדיווחנו אתמול (19 ליולי 2018) בשעות הבוקר המוקדמות חודשו החיפשים אחר צולל שלא הצליח לשוב את פני המים באחד מאתרי הצלילה המסוכנים בארה"ב – מערת Eagle Nest הנמצאת במדינת פלורידה.

זמן קצר אחרי תחילת החיפושים נמצאה גופתו של הסעיד ונמשתה מהאגם הנמצא לפני הכניסה למערה. בארה"ב פורסמו פרטים לגבי תאונת הצלילה:

סמוך לשעה 5 בערב, התכוננו סעיד וחמשת חבריו לצלילה האחרונה באותו ים, צלילה חופשית כאמור. השלטונות במקום העריכו כי היתה זו הצלילה ה 15 או 20 במספר שביצעו ששת החברים באותו יום!

השישה התקבצו סביב מצוף שהיה בסמוך לחוף והתכוננו לצלילה האחרונה. סעיד התכוון לשבור את השיא של עצמו ולרדת לעומק של כ – 25 מ'. ששת הצוללים ירדו ועצרו בכ – 15 מ', הסתובבו ועלו בחזרה בעוד הצולל השישי כאמור המשיך. לאחר מספר דקות הבינו החברים כי משהו השתבש. בעוד חלקם צוללים בחזרה בנסיון למצוא אותו, אחד הצוללים שחה מיד אל החוף והזעיק את כוחות ההצלה אשר הגיעו למקום, אך עם רדת החשיכה ביום רביעי בערב, הופסקו החיפושים.

גופתו נמצאה כאמור אור ליום חמישי לאחר שיחידת צוללי חילוץ נקראה למקום. הצוללים איתרו את גופתו בעומק של כ 50 מ'. גופתו של סעיד שהגיע לארה"ב בתוכנית סטודנטים ממרוקו הועברה לנתיחה והחקירה בנושא תאונת הצלילה תסתים בימים הקרובים.

צלילה חופשית היא ספורט שמצריך אימון ויכולת. כתבה על צלילה חופשית פרסמנו לפני כחצי שנה – לצפיה בכתבה לחצו כאן

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן