סיפור יונה והלוויתן המודרני (כמעט)

במרץ השנה (2016) צלל הדרום אפריקאי ריינר שימפף (Rainer Schimpf) ליד פורט אליזבט שבדרום מזרח דרום אפריקה וצפה במחול הסרדינים הנפוץ בעונת הסתיו בחצי הכדור הדרומי.

בעודו צולל, הבחין בקבוצת כרישים שוחה במרחק ממנו ובדגים נוספים באיזור. לפתע הגיח מהמעמקים לוויתן מסוג Bryde’s whale באורך של כ – 15מ’ ובמשקל של כ 40 טון, אשר חפץ בארוחת ערב המורכבת ממנת סרדינים גדולה. הלוויתן הגיח במהירות כאשר לועו פעור כדי לאסוף במהירות את שלל הסרדינים השוחים בלהקות ענק.

“קוטר הפה של הלוויתן עצום, נראה לי כי מכונית יכולה להכנס לפיו בלי כל בעיה” אמר ריינר המבוהל, “הוא החמיץ אותי בסנטימטרים בודדים”.

ריינר (47) היה בטוח שהוא התפריט המיועד לארוחת הערב של הלוויתן. למזלו, הלוויתן סטה בשניה האחרונה, ויתר על ארוחת הערב ושחה הלאה מבלי לפגוע בריינר. “אם הוא לא היה סוטה ברגע האחרון, הוא היה בולע אותי בלי שום בעיה” שיתף ריינר.

אבל כאן לא נגמרו ההפתעות. שניות לאחר שהלוויתן שחה לו לדרכו, כריש גדול שחה במהירות לעבר הצלם שהיה שותף לצלילה, וריסק את עדשת המצלמה.

לוויתן גדול סנפיר בהוואי

מוקדם יותר השנה, בחוף מאווי שבהוואי, הופתעו שני גולשים כאשר לפתע, במרחק מטרים ספורים, הגיח מהמים לוויתן גדול סנפיר, זינק לידם וצנח חזרה אל תוך הים. הגולשים ההמומים לא נפגעו.

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe