חדשותפוסטים לראש העמוד

ספינת דייג סינית נתפסה עם 6,600 כרישים עליה

עסקו בדייג בלתי חוקי באיי גלפגוס ונשלחו לכלא

כאשר נציגי הרשויות באקוודור עלו על הספינה הסינית ‘פו יואן יו לנג 999’ מוקדם יותר החודש (אוגוסט 2017), לא היה להם מושג מה מצפה להם. גורמים רשמיים בפארק הלאומי של גלאפגוס הזעיקו את חיל הים של המדינה כדי לחקור את כלי השייט של הסינים, שהפליגה דרך השמורה הימית של האזור ללא כל הסבר.

זה לא לקח זמן רב כדי למצוא את המטען.

כמעט 300 טונות של מינים ימיים שונים נערמו בערימות, כולל למעלה מ -6,600 כרישים מתים. רוב אלה היו כרישי פטיש, אבל הרשויות מצאו גם כרישי מאקו, נרס שארק ועוד – כולם מינים מוגנים ומחוץ לתחום לדייגים מסחריים בתוך השמורה הימית.

עכשיו, לאחר משפט קצר על האי סן קריסטובל של גלאפאגוס, שופט אקוודוראי הרשיע את צוות הספינה אשר מנה כ – 20 איש, בעבירות של החזקה והובלת מינים מוגנים. פסק הדין, גזר עליהם עונשי מאסר של עד ארבע שנות מאסר, והטיל עליהם קנסות בסך 5.9 מיליון דולר!

“המשפט ופסק הדין מהווים ציון דרך במלחמה על שיור הסביבה והזדמנות לאפשר למיני בעלי החיים הנודדים באיזור לשרוד”, אמר נציג המשרד לאיכות הסביבה באקוודור בהצהרה.

לפני מספר חודשים דיווחנו על ספינה שנעצרה לייד חופי פלורידה כשבמטענה עשרות סנפירי כרישים שנקטלו במימי האוקיאנוס האטלנטי – לקריאת הכתבה – לחצו כאן.

וגם אנחנו בדייבר מצטרפים לקריאה להפסיק את הקטל הנורא אשר עושה נזק עצוב לסביבה!

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe
Close