פייסבוק מתחת למים? בקרוב …וגם זוית ישראלית

סוגיית התקשורת מתחת למים היא אחת המורכבות בעיקר לאור העובדה כי אמצעי הקשר הסטנדרטיים אינם עובדים מתחת למים. הקשר בין הצוללים נעשה בד”כ באמצעות סימני ידיים (עם מגבלות בתנאי ראות קשים ובלילה) וללא כל יכולת לתקשר עם העולם החיצון (ואיננו מדברים על מערכות קשר עם כבל).

חברת אקוורי (Aqwary) אשר הוקמה בשנת 2013 ע”י אנדרס ברודין (Anders Brodin), צולל ותיק ואיש מחשבים, החלה לפני כשלש שנים בפיתוח פתרון אשר יאפשר לצוללים לתקשר בינהם במהלך צלילה. החברה פיתחה קונסולה אשר כוללת בתוכה מערכת הפעלה שיכולה להריץ אפליקציות שונות ובינהן אפליקציה לשליחת הודעות טקסט – ה – Smart Console. הרכיב החדשני במערכת אלו הם ארבעה הידרופונים (מקרופונים תת מימים) המותקנים ב Smart Console ומאפשרים את התקשורת האלחוטית בין כל המכשירים הנמצאים בטווח של כ – 100 מ’. “אם יכולתם לשמוע את הצליל אשר מפיקים ההידרופונים, זה היה נשמע כמו המודמים הישנים שהשתמשנו בהם בראשית ימי האינטרנט” אומר ברודין (הצעירים בטח לא יודעים על מה מדובר..).

Aqwary-4-650-80
קונסולה לתקשורת בזמן צלילה

האמצעות הקונסולה ניתן לשלוח הודעות טקסט קצרות, וניתן להתקין עליה אפלקציות כמו מצפן, מחשב צלילה מתקדם ואפילו מדריך דגים דיגיטלי.

לאחרונה, החלה החברה לשווק רכיב נוסף במערכת התקשורת הזו – מצוף – Aqwary link אשר קולט את התקשורת מתחת למים ומשדר אותה למחשב נישא אשר נמצא על סירה או בקרבת מקום. למעשה, באמצעות הרכיב הנוסף, ניתן להתחבר לכל אפליקציה המוכרת לנו על פני היבשה ואפילו להעלות סטטוסים בפייסבוק במהלך צלילה!

Aqwary-2-650-80
מצוף ממסר לשידור

 

 

 

 

 

 

 

החברה השוודית, משווקת את הציוד באמצעות אתר האינטרנט שלה והמחירים אינם זולים – מחירו של המצוף – כ €2000, מחירה של קונסולה בודדת כ €750 ומחירן של האפליקציות נע בין €5 ועד ל €120 לאפליקצית מחשב צלילה.

הצוות שוקל כעת לשלב את המשחק פוקימון גו כאפליקציה שתאפשר לצוד פוקימונים במהלך צלילה.

הזווית הישראלית

בחודשים האחרונים שוקד דביר כהן (גילוי נאות – חבר של הבן שלי ויוצא אחת היחידות הצבאיות האלו שמייצרות סטרטאפיסטים) על פתרון לאפשר שידור חי בפייסבוק מעומק של עד 30 מ’. המערכת אותה מפתח דביר (scuba live broadcast), מורכבת ממצלמה, כבל תקשורת ומצוף שבו מותקן ממסר שידע להתחבר לרשת אלחוטית ולשדר שידור חי כאמור באפליקציה של פייסבוק.

למערכת הישראלית יש דף פייסבוק ובסוף השבוע האחרון, הצליח דביר לבצע שידור חי בניסוי שערך במהלך צלילה באילת. לצפיה בהקלטה של השידור החי – לחצו כאן. מוזמנים לעשות לייק לעמוד של דביר – לחצו כאן.

לפני מספר חודשים דיווחנו כאן על קבוצת סטודנטים שפיתחה משדר להעברת אות חירום בין צוללים – למעבר לכתבה לחצו כאן

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe