פיליפינים – שני צוללים נסחפו במשך 9 שעות בים

ספינת סוחר שחלפה במקום חילצה אותם

האי אפו, פיליפינים, 1 לפבר’ 2018

“זה התחיל כיום מושלם” אמר מדריך הצלילה מתיו לה-פרנס (Matthew LaFrance).

אחרי שתי צלילות בתנאי ים מצויינים, עם ראות נהדרת ומגוון בעלי חיים כמו שרואים רק בפיליפינים, החליט מתיו להוסיף עוד צלילה אחת שהוא לא שיער כיצד תסתיים.

“הודענו לצוות הספינה כי אנחנו תכננים לצלול פעם נוספת וכי נראה שיש זרם, אז אנחנו נסחף עם הזרם. ביקשנו מהצוות לא לשכוח לאסוף אותנו וציינו את הכיוון הכללי”, סיפר מתיו, “התחלנו את הצלילה בשעה 1 אחר הצהריים וכנוכחנו עד כמה חזק הזרם, עלינו אחרי 45 דקות אל פני המים. הצלילה היתה כיפית, ראינו כמה צבים וממש נהנינו” הוסיף.

כבר כשהבחין כי קצב ההסחפות שלהם מהיר יחסית, ניפח מתיו את המצוף שלו בתקווה שצוות הסירה ישים לב ויוכל לעקוב אחרי ההתקדמות של זוג הצוללים. כשעלו אל פני המיים, נוכח מתיו כי הם רחוקים מהסירה וכי הסירה איננה שטה בכיוון שלהם.

“ראיתי שהסירה מחפשת אחרינו אך לא בכיוון הנכון. הזרם החזק המשיך לדחוף אותנו בכיוון ההפוך למיקום הסירה ורק הלכנו והתרחקנו ככל שעברו הדקות” אמר מתיו.

משלא מצא את זוג הצוללים, הוריד צוות הספינה צוללים אל המים משום שחשש שקרתה תאונה ולכן, נשלחו צוללים לחפש אחריהם.

עם רדת השמש מצאו עצמם שני הצוללים צפים אי שם בין האי אפו לאי נגרוס אוריינטל (Apo Island and Negros Oriental) שהמרחק בינהם הוא כ 70 ק”מ. מתיו קשר אליו את הצולל השני על מנת שלא יפרדו והם החלו להתכונן ללילה אי שם בים.

“זו סיטואציה מטורפת. התחלתי לחשוב על המשפחה והחברים ואז ההתמודדות עם הקור, ההתיבשות והעייפות הפכו קשים עוד יותר”. אחרי מספר שעות, רעש מנועי ספינת מסע החל להשמע בקרבת מקום. זוג הצוללים החלו להשמיע רעש בכל דרך אפשרית. צעקנו, שרקתי במשרוקית וניסינו בכל דרך להסב את תשומת ליבם. הספינה חלפה לידנו והמשיכה לדרכה. הרגשתי יאוש אך הצולל שהיה איתי המשיך לצעוק בכל כוחו”

“כשזרקור הספינה האיר לעברנו והמשיך להתמקד בנו, אמרתי לעצמי, אלוהים! הם מצאו אותנו!”

שני הצוללים הועלו אל הספינה והועברו לאי אפו שם נבדקו ע”י צוות רפואי ושוחררו במצב טוב.

על צוללל שתיעד את עצמו נסחף במשך 6 שעות פרסמנו לפני כשנה – לכתבה לחצו כאן

כתבה ברשת הטלויזיה CTV וראיון עם מדריך הצלילה מתיו לה-פרנס אחרי שחולצו:

מקור
לצפיה בכתבה המקורית

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe