פינת הטכנולוגיה – מצלמה תת ימית עצמאית – אחד הסטרטאפים המעניינים ב DEMA 2016

להיות מרוכז בצלילה

אחד הסטרטאפים המעניינים שהציגו השנה בתערכות DEMA שהתקיימה בסוף נוב’ 2016 בלאס וגאס הוא iBubble. החזון של החברה הצרפתית שהוקמה במרץ 2015 הוא – לאפשר לצוללים להתרכז בצלילה בעוד המצלמה עוקבת אחריהם ומצלמת  בהתאם להגדרות שנקבעות ע”י הצוללים, באופן עצמאי.

לאחרונה פרסמנו מספר ארועים/ תאונות אשר נגרמו כתוצאה מהעובדה שהצוללים היו מרוכזים בצילום ולא בצלילה. הרחפן האוטונומי הזה בא למנוע את המצבים המסוכנים הללו.

עקוב אחרי

הרעיון העומד בבסיס הרחפן הזה הוא פשוט (הרעיון פשוט, לא הישום) – הצולל עונד על ידו משדר (נראה כמו מחשב צלילה לכל דבר) אשר מגדיר לרחפן ולמצלמה המותקנת בו את אופן הצילום הרצוי – התמקדות באובייקטים, צילום בזוית רחבה, 360° ועוד. מתחילת הצלילה, עוקב הרחפן המצוייד ב 8 מנועים חשמליים אחרי הצולל ומצלם, כאמור עפ”י הגדרת הצולל, את הצלילה.

במהלך הצלילה יכול הצולל לשנות את ההגדרות ע”י חוגה הנמצאת במשדר שעל ידו, לבחור בין צילום מיקרו למאקרו ואף לעבור למצב ידני – אז יגיע הרחפן אל הצולל ויאפשר לו צילום ידני כמו במצלמות סטנדרטיות.

יכולת נוספת הקיימת במערכת היא עיבוד תמונה בזמן אמת – המצלמה יכולה לזהות אובייקט במים (כגון צב, כריש וכו’) ולהתמקד בו ולמעשה לעקוב אחריו, עד למרחק של 25 מ’ מהצולל העונד את המשדר.

נתונים טכניים:

  • מידות: 50X35X25 ס”מ
  • משקל: 5 ק”ג
  • עומק מקס’: 60 מ’
  • זמן סוללה – כשעה
  • מערכת מיקום (פטנט בתהליך רישום) המובססת ג’ירו, מד תאוצה ומד עומק
  • 2 פנסים לתאורה בעוצמה של 1000 לומנס כל אחד
  • צמיד יד עם 8 מצבי צילום כולל מצב – “הגע אלי”
  • מסך וידאו בצמיד היד וכפתור הפעל/ עצור לשליטה בצילום

מידע נוסף ניתן למצוא באתר החברה – למעבר לאתר לחצו כאן

איפה וכמה?

המוצר נמצא בשלבים האחרונים של הפיתוח וערכות ראשונות אמורות להשלח באמצע שנת 2017.

המחיר כרגע למזמינים מקדימים הוא כ – $2000 (חלק מהפיתוח מומן בגיוס המונים באתר אינדיגוגו והצליח לגייס סכום הגבוה ב – 266% מהדרישה המקורית). ניתן להזמין באתר אינדיגוגו – בקישור הזה

צפו בסרטון וידאו המציג את המוצר בפעולה:

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe