פרוייקט חדש צפוי להתפרסם באתר לגיוס המונים

מחשב צלילה בתצוגה עילית

האם מחשב בתצוגה עילית אכן משפר את נוחות הצלילה?

ט’לאטו (Thalatoo) הוא סטרטאפ צעיר אשר הוקם בספט’ 2016, בצרפת, על ידי שני יזמים אשר החליטו לשלב בין שתי אהבות – צלילה וטכנולוגיה. היזמים, בוריס לארשוויק (Boris LARCHEVÊQUE) ועמנואל ברנון (Emmanuel BRENON) השיקו את המוצר במסגרת תערוכת ציוד הצלילה DEMA שהתקיימה באורלנדו, ארה”ב בראשית חודש נוב’ 2017.

מספרים היזמים על הרעיון: “במהלך עצירת בטיחות אחרי צלילה באי קורסיקה, הייתי כל כך מרוכז במחשב הצלילה שלי עד שלא הבחנתי בברקודה מדהימה שחלפה ממש לידי” מספר בוריס, “יחד עם עמנואל, שותף ותיק להרבה רעיונות טכנולוגיים, החלטנו לפתח מוצר שירכז את כל המידע במהלך צלילה ויציג אותו במקום אחד שיהיה נח לצולל לראות מבלי להסיט את מבטו”.

שני היזמים של מחשב הצלילה בעל התצוגה העילית
שני היזמים. בוריס לארשוויק (מימין) ועמנואל ברנון

אבי הטיפוס הראשונים של MĀOÏ (כך נקרא המוצר) נוסו על ידי צוללים כבר בקייץ האחרון וההערות של הצוללים שניסו את המחשב החדש נכנסו לתהליך הפיתוח. “תוכנן על ידי צוללים למען צוללים” הוא הסלוגן שבחרו בוריס ועמנואל למוצר.

המוצר הוא למעשה מחשב צלילה מלא אשר מולבש על ראש הצולל באמצעות רצועה ומקרין את המידע מהמחשב על צג. התצוגה תוכננה כך שלמעשה הצולל רואה את המידע במעיין הולוגרמה המוקרנת במרחק של כ – 2מ’ ממנו בצורה מוגדלת. האפקט נוצר כתוצאה מהעיוותים האופטיים הקיימים במים.

 

מחשב צלילה בעל תצוגה עילית
מחשב צלילה MAOI

מחשב הצלילה, המבוסס על אלגוריתם בולמן, גירסה Bühlmann ZHL-16C) 16C) מציג במהלך הצלילה את הנתונים החיוניים לאותו שלב בלבד. כאשר קיימת התרעה (למשל עליה מהירה מידי, כניסה לדיקומפרסיה וכו’), המחשב מבליט את זו על התצוגה ובכך למעשה מאפשר לצולל להינות מהצלילה ללא הפרעות בשדה הראיה כמעט וללא צורך להסתכל במחשב.

מחשב צלילה עם תצוגה עילית - MAOI
מחשב צלילה עם תצוגה עילית – MAOI

הפרוייקט יושק באתר גיוס ההמונים אינדיגוגו ב 4 לדצמ’ 2017 ויאפשר לרכוש את המוצר במחירי השקה מיוחדים. מחירו של המחשב צפוי לעמוד על 490€ ובמסגרת גיוס ההמונים ינוע המחיר להזמנה מוקדמת על 290€ – 390€. אספקה למזמינים כעט צפויה באוג’ 2018.

בהצלחה!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe