צוללים קוראים לקבוע כללים נוקשים לצילום תת ימי

צילום מאסיבי עשוי לגרום נזק לסביבה התת ימית

מנילה – צוללים בפיליפינים קוראים לקבוע כללים ברורים ונוקשים לצילום תת ימי במיוחד במהלך תחרויות וצילום סרטים מתחת למים. כחלק מהמאמץ לשמור על הסביבה הימית והמאזן העדין של שוניות האלמוגים, קבעו מדינות רבות, כדוגמת תאילנד, מגבלות וכללים על התיירים והצוללים המגיעים למדינה.

בתחרות צילום תת ימי שהתקיימה באחרונה באנילו (Anilao) שנמצאת באחד החופים היפים של הפיליפנים – מדרום למנילה הבירה, הגבילו המארגנים את המתחרים בכמות ציוד התאורה ואף הורידו קטגוריה מהתחרות\ הכל במטרה למזער את ההפרעה לשונית ולבעלי החיים.

התחרות שהתקיימה בשבוע האחרון של נובמבר, כללה השנה 4 קטגוריות (מאקרו, התנהגות, תהמונה היצירתית ואלבום תמונות). התחרות שאורגנה על ידי משרד התיירות הפיליפיני, אסרה על המשתתפים להזיז עצמים מתחת למים ולא איפשרה צילום במצבים בהם הצולל חייב לשכב על גבי השונית לאורך זמן.

בתקופה האחרונה אנו עדים לנזקים משמעותיים הנגרמים לשוניות רבות בעולם. שונית המחסום הגדולה באוסטרליה סובלת ממוות של אלפי אלמוגים לאורך מאות קילומטרים.

לפני מספר חודשים דיווחנו על החלטת ממשלת תאילנד לסגור עשרה אתרי צלילה מהפופולריים במדינה לאור תופעה של הלבנת אלמוגים. לכתבה לחצו כאן

רק פעולה נמרצת של ממשלות וארגונים תציל את הים!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe