צוללת המונעת בדוושות תחצה את התעלה הבריטית בשבוע בקרוב

בבריטני שבדרום צרפת, הולכת ונבנית בימים אלו צוללת זעירה המונעת בכח הרגליים בלבד. הצוללת המפותחת על ידי שני מהנדסים צרפתים, אמורה לחצות את התעלה הבריטית מפלימוט לסינט מלו (Plymouth to Saint-Malo) מסע של כ 250 ק”מ. שני הצרפתים מעריכים כי יקח להם כשבוע לחצות את התעלה, כל זאת כאשר הצוללת מונעת בכח רגליהם בלבד.

“החלום לבנות צוללת החל עוד כשהייתי ילד” אמר אנתוני דה לה פרג (Antoine Delafargue), “השקענו בפרוייקט כ £100,000 (למעלה מחצי מליון ש”ח) ולקח לנו שנתיים וחצי לבנות את הצוללת” הוסיף. שותפו למסע, מיכאל דה לגרד (Michael De Lagarde) לקח חלק בתכנון אשר החל כבר בשנת 2008. “רגע האמת מתקרב, אני מעט לחוץ ובעיקר נרגש” אמר מיכאל.

השניים חצו השבוע את התעלה מצרפת לבריטניה כאשר הצוללת מועמסת על נגרר ועסקו בימים האחרונים בהרכבה ובדיקות סופיות של הצוללת.

Plymouth to Saint-Malo

השניים אמורים לצאת לדרכם מחר – יום ו’ 5 באוגוסט 2016. המסע הצפוי להם מפרך ומעריכים כי כמות הקלוריות היומית שיצרכו משתווה לכמות הקלוריות שצורך מתחרה בתחרות האופניים טור דה פראנס שנחשבת לאחת מתחרויות הספורט הקשות בעולם.

נראה כי הרצון האנושי לכבוש את המצולות הולך ומתרחב. לפני מספר שבועות דיווחנו על צעיר אמריקאי שרכש צוללת מחקר והפך אותה לצוללת לצרכי תיירות – לכתבה ליחצו כאן

אנחנו נעקוב אחרי הצוללת הצרפתית ונדווח ככל שאפשר.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe