קורסי צלילה לבני נוער ופעילויות בחופשה

ספורט הצלילה הופך בשנים האחרונות לפופולארי בקרב מבוגרים, בני נוער ואפילו כבילוי משפחתי בסופי שבוע, בחופשת הקיץ ובמהלך חופשות בחו”ל. אין ספק שצלילה היא חוויה מרעננת ומיוחדת ומספקת רגעים מופלאים בעולם שקט וקסום.

בארץ ניתן למצוא מגוון של אטרקציות בתחום הצלילה המתאימות לגילאי 8 ומעלה. קורס צלילה ניתן לבצע החל מגיל 12. מי שעבר קורס צלילה יכול לצלול באופן עצמאי כמובן עם שותף  שבשפה המקצועית נקרא באדי – Buddy  וגם חייבים לעשות ביטוח, אבל את כל הכללים לומדים כמובן בקורס.

קורסי צלילה ניתן לעשות  במועדוני צלילה שנמצאים בכל רחבי הארץ. כל מועדוני הצלילה בארץ פועלים תחת ארגוני צלילה בינלאומיים כך שהתעודה שתקבלו בסיום הקורס, תאפשר לכם לצלול גם בחו”ל.

קיימים סוגים שונים של קורסי צלילה והסמכות:

 • קורס צולל מים פתוחים בסיסי (קורס כוכב 1) – קורס המסמיך לצלילה עד לעומק של 18מ’.
 • קורס צולל מים פתוחים מתקדם (קורס 2 כוכבים) – מסמיך לצלילה עד לעומק 30 מ’.
 • קורסים מתקדמים – קורס צולל טכני, קורסים לשימוש בתערובות חמצן שונות, קורסי הצלה ועוד.

אז מה כולל קורס צלילה?

 • תיאוריה – שיעורים עיוניים הכוללים הסברים על ציוד הצלילה, תקשורת בין צוללים, יסודות ותכנון הצלילה, כללי התנהגות, ועוד
 • מעשי – שלב זה כולל צלילות בפועל. מתחילים בצלילה ב”מים מוגנים” בדרך כלל בבריכה ובהמשך, עוברים לצלול בים.
 • הקורס הבסיסי (“כוכב 1”) נמשך חמישה ימים, והקורס המתקדם (“כוכב 2”), יומיים נוספים.

צלילה לבני נוער

באופן כללי, אין הבדל בין הקורסים לבני נוער והקורסים למבוגרים.  בני נוער יכולים לעבור קורס צלילה אך קיימת מגבלת גיל: קורס צלילה ניתן לבצע החל מגיל 12 (אפשר לצלול עד לעומק של 18מ’) השלמה לצלילת עומק (30 מ’) ניתן לעשות מגיל 15. לכל מי שהוא בן פחות מ- 18 נדרש אישור הורים.

קורס צלילה לבני נוער
במהלך הקורס תבצעו צלילות לעומקים שונים

כל מועדוני הצלילה בארץ מציעים קורסים לבני נוער וההבדלים בין המועדונים אינם גדולים. אבל, כשאתם באים לבחור היכן לעשות את הקורס כדאי לשים לב לדברים הבאים:

 • מיקום המועדון – האם אתם מתכננים לעשות את הקורס סמוך לביתכם או שאתם משלבים חופשה ונוסעים למקום אחר? האם המועדון מציע לינה בקירבת המועדון או שעליכם להסתדר לבד? בימים בהם תהיו בקורס, לא תוכלו לעשות יותר מדי חוץ מהקורס עצמו ולכן חשוב לדעת איפה תישנו ואיך תגיעו אל המועדון ובחזרה.
 • מחיר – חלק מהמועדונים מציעים הנחות לבני נוער, חלק מציעים הנחות לקבוצות. אז אם התארגנתם כמה חבר’ה, שווה לבדוק איפה תוכלו לקבל הנחה.
 • עלויות נוספות – לינה, הסעות, אוכל. חלק מהמועדונים מספקים לינה והסעות, כיבוד קל במהלך היום ועוד. כדאי לבדוק ולהשוות את ההצעות ולדעת כמה באמת יעלה לכם הקורס.
 • מה כולל הקורס? לכל מועדון תוכנית מעט שונה – איפה צוללים במהלך הקורס (החוויה מתחילה כבר בקורס!), איזה ציוד נותן המועדון (מעבר לציוד הסטנדרטי – שימוש במחשב צלילה במהלך הקורס, נעלי צלילה וכו’)
 • צ’ופרים מיוחדים – חלק מהמועדונים מוסיפים או משלבים בקורס – צלילת לילה, צלילה לאתרים מיוחדים ועוד. בחלק מהמועדונים אפילו תקבלו יום צלילות נוסף אחרי סיום הקורס. כדאי לבדוק!

פעילויות נוספות לבני נוער בתחום הצלילה והים במהלך חופשת הקיץ:

 • התמחות דולפינים: בריף הדולפינים באילת מתקיימת הכשרה לצלילה עם דולפינים. ההכשרה נמשכת יומיים במהלכם צוללים עם הדוליפינים שבריף, צופים על התנהגותם, לומדים לזהות דולפינים ולומדים לסייע להם במצבי מצוקה. כדי להשתתף חייבים להיות בעלי הסמכה בסיסית (כוכב 1) והעלות היא 850 ש”ח.
 • שומרי המפרץ: תוכנית המיועדת לבני נוער מאיזור אילת והערבה במסגרתה עוברים בני נוער קורס צלילה והשתלמויות בנושאי סביבה ובעלי חיים, הגנה על הטבע ואף הכנה לצבא. במהלך כל השנה, משתתפים בני הנוער בפעילויות ניקוי מפרץ אילת והנחלים בסביבה.
 • סקובה ריינג’רס – תוכנית מיוחדת לצעירים (גילאי 8 – 12). זהו קורס צלילה עם מערכת נשימה וציוד מלא של צולל אשר מתקיימת בבריכה סגורה . קיימים מספר מועדונים בארץ המעבירים קורסים כאלו.
 • קייטנת צלילה – לראשונה, מתקיימת קייטנה כזו לבני 8 ומעלה ברעננה. בקייטנה משלבים פעילויות שונות בתחום הים והצלילה ואף מתנסים בצלילה עם ציוד מלא של צוללנים.

סימנים מוסכמים

ריכזנו עבורכם השוואה בין מספר מועדוני צלילה ומידע על הצעות מיוחדות שיש בהם בחודשי הקיץ. זו איננו השוואה פרסומית ומופיעים בטבלא מועדוני הצלילה שהסכימו לשתף מידע (פנינו כמעט לכל המועדונים בארץ. אלו המופיעים הם אלו שנענו לפניה). 

הצעות לבני נוער

 

הצעות לבני נוער - 2

* מרינה דיוורס הוא חלק מקבוצת הריף – מועדונים נוספים באילת ובת”א

** למידע נוסף, מחירים והרשמה יש לפנות לנציגי החברה להגנת הטבע בלבד בטלפונים: 03-6388688, 057-2003030

קורס צלילה יכול להיות חוויה נהדרת בקייץ. אם אתם מתכננים חופשה בארץ או בחו”ל עם ההורים, צלילה משותפת היא הזדמנות מצויינת לבילוי וחוויה מושלמת לכל המשפחה. שווה לנסות! חופשה נעימה.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe