ריו 2016 והזווית התת מימית

אל בלו (Al Bello), צלם הספורט הוותיק, צילם כבר 11 אולימפיאדות אבל הקייץ, לראשונה, הוא מוסיף זוית חדשה ומעניינת בעזרת רובוט תת מימי

אז לא, עדיין אין במשחקים האולימפיים משהו שקשור לצלילה (גביע המצולות של ההתאחדות לא נחשב עדיין), אבל, לראשונה נוספה זוית צילום חדשה – רובוט תת מימי המצלם את התחרויות בבריכה, מהקרקעית. אמנם כבר באולימפיאדת לונדון 2012 התבצעו צילומים מקרקעית הבריכה אבל, ההבדל כאן הוא הגישה והשימוש בטכנולוגיה המאפשרת תוצאות טובות יותר.

underwater-olympics-robot-camera
זוית צילום חדשה ומעניינת

בעבר, המצלמות שהותקנו בתחתית הבריכה היו קבועות ותוצאות הצילום לא תמיד היו טובות. לעיתים השחיינים לא היו בפוקוס, הצילום לא בוצע בזמן הנכון ועיקר ההתרחשות לא נתפס בעדשה עקב מיקוד לא נכון. השוני העיקרי הוא שהמצלמה החדשה נשלטת מרחוק ע”י הצלם אשר יכול באמצעות שלט רחוק של משחקי מחשב לשנות את זוית הצילום, הפוקוס והזום. הרובוט אמנם איננו זז לאורך הבריכה אבל המצלמה, Canon 1DX Mark II, יכולה לתפוס הרבה יותר תמונות וארועים בזכות המארז והרובוט שעליו היא מותקנת.

getty-olympics-camera

במסגרת ההכנות לאולימפיאדה, כחודש לפני טקס הפתיחה החלו רשתות הטלויזיה וסוכנויות המדיה לפרוס את אינסוף ציוד הצילום שהובא לריו. בשבועיים האחרונים, מדי יום, צללו אנשי Getty Image – סוכנות המדיה שהביאה את הצלמה לבריכה וביצעו בדיקות כיוון והפעלה למצלמה הרובוטית.

Getty Image אף פתחה אתר אינטרנט בו היא משתפת כ – 5000 תמונות מידי יום מהמשחקים האולמפיים. לאתר ליחצו כאן.

על המצלמה וההכנות בסירטון הבא:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe