11 אתרי הצלילה המסוכנים בעולם – חלק ב'

אתמול פרסמנו את החלק הראשון של סדרת הכתבות על אתרי הצלילה העמוקים והמסוכנים בעולם.

אתמול סקרנו אתרי צלילה מלאכותיים – לקריאת הכתבה – לחצו כאן.

היום נעסוק במערות ובולענים:

3. סֶנוֹטֶה "השלד והמקדש הארור", מקסיקו (Esqueleto Temple of Doom)

cenote-temple-of-doom

ליד טולום, מקסיקו תוכלו למצוא את בולען (סנוטת) "השלד" המוכרת יותר בשם "המקדש הארור". הכניסה לסֶנוֹטֶה – הבולען, קשה מאוד, אין סולם ולכן הצוללים נדרשים פשוט לקפוץ פנימה. הכניסה למערה משרה הרגשה מעט לא נינוחה וזאת מפני שמים מתוקים ומלוחים אשר מתערבבים בנקודה זו יוצרות תופעה אשר נקראת הלוקלינה. זהו חור בקוטר של כ 7.5 מטרים וההמלצה לצוללנים היא להישאר תמיד באזור בו ניתן לראות אור יום, זאת מפני שמאוד קל לאבד את הדרך חזרה במערכת המערות החשוכה הזו.

סרטון מתוך צלילה בסנוטה השלד והמקדש הארור:

4. מערת השטן במעיינות "ג'יני", פלורידה

devils-ear-ginnie-springs-cave-diving

מערות השטן הקטן, עין השטן ואוזן השטן במעיינות ג'יני בפלורידה הם שלוש מערות המציעות חווית צלילה שונה לחלוטין בכל אחת מהם עם טמפרטורת מים קבועה של 22 מעלות לכל אורך השנה. במערות אלו הזרמים חזקים מאוד ובאוזן השטן צוללים נדרשים לתשומת לב רבה מפני שקיימות מערבולות צרות אשר יכולות לגרום לציוד הצלילה לזוז ולהיאבד.

סרטון של צולל חופשי במערות השטן:

5. מערת "דייפולדר II", פלורידה (Diepolder II Cave, Florida)

diepolder-cave

מה שנראה כמקום כלל לא מיוחד מעל פני האדמה היא בעצם מערה עוצרת נשימה אשר מגיעה לעומק של כ 110 מטרים לתוך האדמה – המערה העמוקה ביותר בארה"ב אשר נקראת על שם בעל השטח המקורי. למערת הדייפולדר II יש אחות קטנה אשר נקראת דייפולדר III אשר עומקה הוא "רק" כ 90 מטרים אך גם היא מרשימה למדי. שתי המערות ממוקמות בשמורת "Sand Hill Boy Scout" אשר נמצאת ליד ברוקסוויל, פלורידה ( Brooksville, Florida)

סרטון מתוך צלילה במערות:

6. בולען "קן הנשר", פלורידה (Eagles Nest)

eagles-nest-cave-diving

מתחת לאגם לא מרשים בעל מים מזוהמים נמצא פלא תת מימי – בולען "קן הנשר" אשר בפלורידה. הבולען בנוי ממספר תאים אשר הם כמו אולמים גדולים ובהם מים צלולים. הוא מכיל כ – 2 ק"מ של קטעים מסומנים ועומקו מגיע עד כ – 90 מטרים בחלקים מסוימים. גם צוללים מנוסים עם ההסמכה המתאימה מצאו את מותם בקן הנשר – עשרה מאז שנת 1989*. האתר מוכר גם כ"הר האוורסט של צוללי המערות" – "קן הנשר" הוא אתר צלילה אשר איננו מתאים לחלוטין לצוללים צעירים ומתחילים.

* שלשום פרסמנו ידיעה על שני צוללים נוספים שמצאו את מותם במקום – לקריאת הכתבה לחצו כאן

סרטון מתוך צלילה ב"קן הנשר":

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן