בהמאס – צולל חופשי כמעט טבע במהלך צלילה (וידאו)

שני אחים יצאו לדייג בצלילה חופשית

לפני יומיים (7 למרץ 2017) פורסם ברשתות החברתיות סרטון וידאו של צולל אשר עסק בדייג בצלילה חופשית וכמעט מצא את מותו. הסרטון צולם לפני מספר חודשים אך פורסם כאמור, רק שלשם.

הרגעים המחרידים בהם נראה כי הצולל מאבד את כושר התנועה שלו בעת שהוא מגיע אל פני המים נקלטו במצלמה ופורסמו כאות אזהרה לצוללים חופשיים. (כך לדברי הצולל אשר פרסם את הסרטון).

בסרטון מצולם צולל ספרדי בשם  דניאל מולינגס (Daniel Mullings) אשר צלל בבהאמס ובמהלך העליה אל פני המים נראה כי משהו השתבש במהלך הצלילה.

הסרטון צולם ופורסם על ידי אחיו של דניאל, אלכסנדרו, אשר תיאר את שאירע:

“הכל עלול היה להסתיים בצורה הרבה יותר גרועה כתוצאה מהשיתוק בו לקה – [LMC [loss of motor control. מה שגורם לי תחושה קשה עוד יותר היא חוסר התגובה המיידית שלי. אחרי צפיה בסרטון ניתן לראות בבירור שמשהו אינו כשורה אבל לא הבחנתי בכך במהלך העליה אלא רק כשהגענו אל פני המים”

“להפתעתי, כאשר ניסיתי לעזור לו הוא הרחיק אותי ולרגע חשבתי שהוא בסדר למרות התנועות המוזרות שעשה. נסיתי לסמן לו להאט את קצב העליה ולהרגע עד כשהגענו אל פני המים ואז ראיתי שהוא מטה את ראשו כלפי מטה ושוקע שוב. בשלב זה הבנתי שהוא עומד לטבוע”

בשלב זה משך אלכסנדרו את אחיו בחזרה אל פני המים והחל לזעוק לו – תנשום דני, תנשום, תנשום…. את קריאותיו ניתן לשמוע בבירור בסרטון שלמעלה.

“הארוע הזה שינה לי את החיים” מתאר אלכסנדרו. “לקח לי חודשים ארוכים להתגבר על החרדה. אני ממליץ לכולם לקחת קורס עזרה ראשונה ולא להמתין לארוע כזה שיתפוס אתכם לא מוכנים” סיכם.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe