בריטניה – צעירה נותרה משותקת אחרי שלקתה במחלת דיקומפרסיה

ספארי צלילה יוקרתי הפך לאסון

תובעת את מועדון הצלילה על טיפול רשלני

אמי סטון (Amy Stone), צעירה בריטית בת 28, תובעת מועדון צלילה באינדונזיה בגין רשלנות ואי הענקת טיפול נכון ובזמן לאחר שלקתה במחלת דיקומפרסיה במהלך ספארי צלילה בו השתתפה לפני כשנתיים. התוצאה – אמי סובלת מנזק בלתי הפיך בעמוד השדרה שלה והיא משותקת מהמותניים ומטה.

אמי הגיעה לאינדונזיה במסגרת טיול סובב עולם אליו יצאה עם בן זוגה ונרשמה לספארי צלילה בן חמישה ימים באתר יוקרתי בשם Oceans Five המפעיל מועדון צלילה של פאדי.

לאחר צלילה ביום השלישי לספארי, היא נמשתה מהמים כשהיא סובלת מעוורון זמני וחוסר התמצאות במרחב עם מה שהיא מתארת “המיגרנה הגרועה ביותר”. היא נגררה מהמים אל סירת הצלה שם ניתן לה חמצן אך היא לא פונתה לבית חולים ולטענתה, הצוות הציע לה לנוח. לדבריה, מדריך הצלילה ביטל את הסיכוי כי לקתה בדיקומפרסיה מאחר והצלילה היתה רדודה. אמי טוענת כי המדריך אמר לה שאחרי צלילה לעומק של 10מ’ אין סיכוי שהיא סובלת מדיקומפרסיה.

במקום לפנות אותה לבית חולים, טוענת אמי כי צוות המועדון נתן לה אישור לחזור ולצלול אחרי שנחה במשך יומיים והיא שבה והצטרפה לצלילות ביום החמישי לשהייתה באתר. כשעלתה אל פני המים באותו יום, חזרו הסימנים מהצלילה הקודמת אך הפעם הרגישה שהיד שלה משותקת! מאוחר יותר באותו היום חזרה לה התחושה ביד אך היא החלה להרגיש כי רגליה לא מגיבות. אחרי שש שעות, היא החליטה להתפנות בעצמה לבית החולים המקומי שם אובחנה כלוקה בדיקומפרסיה ואז נאלצה לנסוע עוד כ 45 דקות עד לבית חולים בו יש תא לחץ!

תא לחץ בו שהתה אמי סטון שלשה שבועות באינדונזיה Photo: SWNS.com
תא לחץ בו שהתה אמי סטון שלשה שבועות באינדונזיה
Photo: SWNS.com

אחרי טיפול בן שלשה שבועות בתא לחץ באינדונזיה, הוטסה אמי לבריטניה שם שהתה בתא לחץ עוד כחודש אך, לצערה, השיתוק לא עבר.

במהלך השנתיים האחרונות עוברת אמי תהליך שיקום ארוך וקשה. היא מצליחה ללכת אך לא תוכל לחזור לרוץ (בעברה היא רצה למרחקים ארוכים ואף השתתפה במרתון). כעת כאמור, היא תובעת את מועדון הצלילה בגין רשלנות.

אמי ביציאה מבית החולים בבריטניה Photo: SWNS.com
אמי ביציאה מבית החולים בבריטניה
Photo: SWNS.com

מועדון הצלילה מסר בתגובה כי מאחר והנושא נמצא בחקירה, הם לא יכולים לפרסם את גירסתם אולם, “הארועים כפי שמתוארים אינם נכונים”. לשון התגובה.

זהו ארוע שככל הנראה היה יכול להסתיים אחרת לגמרי אם היה מטופל נכון ובזמן. כל חשש לדיקומפרסיה ראוי שיבדק ויטופל מהר ככל שניתן, אחרת, זה עשוי להסתיים אף במוות!

צלילות בטוחות!

באמצעות
מקור: המירור הבריטי

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe