דו"ח תאונות הצלילה של שנת 2019 פורסם.

BSAC - התאחדות הצלילה הבריטית פרסמה את דו"ח תאונות הצלילה השנתי

מדי שנה, מפרסמת התאחדות הצלילה הבריטית (BSAC) דו"ח המפרט את כל ארועי הבטיחות ותאונות הצלילה בהן היו מעורבים חברי ההתאחדות. התאונות הנכללות בדו"ח התרחשו בבריטניה ומחוץ לה. המידע נאסף מדיווחי חברי ההתאחדות, גורמי ההצלה והמשטרה. 

בדו"ח של שנת 2019 נכלל פרוט לגבי 271 ארועים אשר דווחו ועיקרם:

  • במהלך חמש השנים האחרונות יש יציבות במספר ארועי הבטיחות בצלילה המדווחים
  • בשנת 2019 נרשמו 13 מקרי מוות – מספר דומה לממוצע בעשר השנים האחרונות
  • הגיל הממוצע של צוללים אשר מצאו את מותם עומד על 58.3 שנים. צולל אחד היה מעל גיל 70 
  • עיקר תאונות הצלילה הסתיימו במחלת די-קומפרסיה אשר נגרמה עקב צלילה לעומק של יותר מ 30מ', פרופיל צלילה לא תקין (צלילות עומק מרובות באותו יום) ועליה מהירה ללא חניית בטיחות. 
  • ולבסוף, לא מעט תאונות נגרמו עקב תקלות ציוד שלא טופל כראוי.

הדו"ח כאמור, מבוסס על דיווחים של חברי ההתאחדות הבריטית (ולראשונה השנה, גם ההתאחדות האירית) אשר יכולים למלא טופס דיווח מקוון אנונימי, ומקורות מידע נוספים – משמר החופים, המשטרה ועוד. הדיווחים ממוינים בדו"ח על פי הגורמים ועל פי התוצאות והנתונים מנותחים על ידי מומחי צלילה כשכל מטרתו – לימוד ומניעת ארועי בטיחות בצלילה. את הדו"ח ניתן להוריד בקישור הבא: דו"ח תאונות צלילה 2019.

בתאריך ה 2 לדצמ' 2020, בשעה 21:30 (שעון ישראל) תקיים התאחדות הצלילה הבריטית וובינר בו יוצגו עיקרי הדוח וניתוח מעמיק של הסיבות לתאונות הצלילה והתוצאות. להרשמה לוובינר לחצו כאן

ללא ספק, יש לנו הרבה מה ללמוד מהתאחדות הצלילה הבריטית ואופן הנגשת המידע לכלל הצוללים. 

נ.ב פנינו להתאחדות הצלילה הבריטית על מנת לקבל מושג על היקף הצלילות השנתי – הם מעריכים את מספר הצלילות השנתי של חברי העמותה בכ – 2 מליון צלילות!  

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן