דיווח בארה”ב – שני צוללים (נוספים) מתו במהלך צלילת מערות בפלורידה

צלילת מערות

אתמול, יום שני, 17 באוק’ 2016, אותרו גופותיהם של שני צוללים אשר צללו במערת “קן הנשרים” באיזור וויקי וואצ’י (Weeki Wachee) שבמערב מדינת פלורידה שבארה”ב.

השניים, נכנסו לצלילה במערה ביום ראשון האחרון בשעה 2 בצהריים, ביחד עם צולל נוסף אשר נשאר על פני המים ואמור היה לפגוש אותם כשעה לאחר מכן. משלא שבו אחרי שעה, חיכה הצולל הנוסף חצי שעה נוספת, והמשיך להמתין לשניים עוד כארבע שעות (!) עד שהזעיק את כוחות ההצלה.

ביום ראשון בערב נכנסו צוללי יחידת הצלה לחיפוש במערה אך ללא הצלחה. אתמול בבוקר, חזרו שוב קבוצה של מתנדבים (צוות צוללי ההצלה של משרד השריף המקומי לא הופעל מאחר ואין להם הסמכה לצלילת מערות….) ועם אור ראשון איתרו את גופותיהם של שני הצוללים בעומק של כ 80 מ’. גופותיהם של שני הצוללים אשר היו קרובות אחת לשניה הוצאו מהמערה והועברו לנתיחה שלאחר המוות.

מערכת המערות באיזור ידועה לשימצה וכבר גבתה את חייהם של 10 צוללים בשנים האחרונות והיא נחשבת לאחד מהאתרים המסוכנים לצלילה בעולם. כתבה על אתרי הצלילה המסוכנים בעולם נפרסם בימים הקרובים.

eagels-nest-cave-warning-sign
שלט בתוך המערה המזהיר מפני המשך הצלילה

הצולל אשר לא נכנס לצלילה במערה סיפר לחוקרי המשטרה כי השניים היו צוללים מנוסים והכירו את את המקום היטב -הם צללו במקום מספר פעמים בעבר.

אחד מצוללי ההצלה אשר איתר את גופותיהם של שני הצולללים צלל בעבר במקום יותר מ 50 פעמים.

ה”אוורסט” של צלילת מערות

מה השתבש במהלך הצלילה עדיין מוקדם לדעת אך הצולל הותיק אמר בראיון לתקשורת – “הרבה מאוד יכול להשתבש בצלילה קשה ומורכבת כזו. יתכן כי הם איבדו את חוט הכיוון, יתכן כי במהלך הצלילה לא היתה ראות מה שגרם להם ללכת לאיבוד ויתכן כי היתה להם תקלה בציוד” אמר, “איננו יודעים בשלב זה את הסיבה המדוייקת אך מאוד סביר להניח שמותם נגרם כתוצאה משורה של תקלות” הוסיף.

ה Eagle’s Nest היא מערה גדולה ועמוקה במיוחד אשר הצלילה בה קשה ביותר. צוללים רבים מכנים את המקום “האוורסט של מערות הצלילה”.

ושוב, לצערנו אין לנו מידע מספיק כדי להביא מסקנות ותובנות לקהילת הצוללים. אנו נשמח לפרסם ארועי בטיחות של הקוראים. לשליחת ארוע בטיחות – לחצו כאן

לצפיה בדיווח על המקרה ברשת FOX13 האמריקאית ⇓

 

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe