הרברט ניטש – האוסטרי שצלל הכי עמוק בנשימה בודדת

לפני מספר שבועות דיווחנו על שיא העולם בצלילה חופשית אשר נקבע ע"י  הניו זילנדי וויליאם טרוברידג' (William Trubridge) כאשר  צלל לעומק מדהים של 126מ'.

כתגובה לפוסט, העיר אלון ריבקינד (השיאן הישראלי בצלילה חופשית) כי האוסטרי הרברט ניטש (Herbert Nitsch) קבע שיאים הרבה יותר מדהימים אך מאז הצלילה האחרונה בא ניסה לקבוע את השיא של כ 253מ' עומק והגיע מחוסר הכרה אל פני המים, שונה הכללים.

אז קצת חקרנו, ואכן, הרברט ניטש קבע לא מעט שיאים ולמעשה מחזיק ב 69 שיאי עולם בכל שמונה הקטגוריות של – AIDA – ההתאחדות הבינלאומית לפיתוח הצלילה החופשית. האוסטרי בן ה 46 כיום, קבע את השיא הראשון שלו ב 27 לינואר 2001, עת צלל בג'נבה שבשוויץ לעומק של 131מ' ולאחר מכן, המשיך בסידרה של הצלחות ושבר שיאים רבים.

בחודש יוני 2007 שבר ניטש פעמיים את השיא כאשר צלל ליד האי ספטסס (Spetses) שביוון לעומק של 185 מ' (זה היה ב 13 ליוני 2007) ולמחרת, לעומק של 214מ'! בצלילות אלו הוא נעזר במעיין קרונית מיוחדת אשר העמיקה והעלתה אותו בקצב מבוקר. בסרטון שלמטה תוכלו לראות את השיא נשבר.

כחמש שנים מאוחר יותר, ב 6 ביוני 2012, ניסה ניטש לשבור את השיא בפעם האחרונה. הפעם האתגר שלקח על עצמו היה אף יותר מדהים מכל מה שקדם לזה – צלילה חופשית לעומק של 253.2 מ', דבר שכמעט עלה לו בחייו. בעשרת המטרים האחרונים נאלצו צוללי הבטיחות להגיש לניטש עזרה (דבר שכמובן פסל את השיא) אבל, כפי שדיווח אחרי הצלילה,כבר שהגיע לעמוק המירבי, הרגיש כי איננו בפוקוס מלא. לאחר שהגיע לפני המים ניכר היה כי הוא סובל ממחלת דיפקומפרסיה חמורה ולכן, מייד חזר לצלילה רדודה עם אוויר על מנת לשחרר את החנקן. מאחר וגם הצלילה הזו לא עזרה, ולאחר שגם טיפול בתא לחץ באתונה לא הועיל, הועבר לגרמניה להמשך טיפול. מאז מרצה ניטש על השיאים ששבר.

עוצר נשימה!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן