הרשויות במצרים החליטו על איסור השימוש בכלים חד פעמיים באיזור הים האדום

על מנת לשמור על החי והצומח בים - מושל סיני קיבל החלטה משמעותית!

החלטה משמעותית ואכיפה קפדנית!

מושל איזור הים האדום המצרי (כן, יש תפקיד כזה) קיבל בחודש מרץ השנה (2019) החלטה משמעותית מרחיקת לכת – לאסור את השימוש בשקית פלסטיק ובכלי אוכל חד פעמיים לכל אורך חופי חצי האי סיני.

המושל, אחמד אבדוללה (Ahmed Abdullah), נימק את ההחלטה בצורך להגן על בעלי החיים בים, שחלקם נמצא בסכנת הכחדה. בהודעה לעיתונות נמסר כי החל מחודש יוני השנה יאסר השימוש בשקיות פלסטיק במרכולים, חנויות לממכר מזון, מסעדות ובתי מרקחת. השימוש בכלי אוכל חד פעמיים – סכו"ם, כוסות וקשים יאסר במסעדות, אוטובוסי תיירים וסירות תיור וצלילה!

הארגון לשמירה על איכות הסביבה – עמותה לא ממשלתית הפועלת באיזור ואשר מרכזה בהורגרדה (Hurghada) עוסקת בימים אלו בהפצת ההחלטה ובמציאת פתרונות חליפיים לבעלי העסקים המושפעים מההחלטה המשמעותית. על פי ההחלטה, חנות או מסעדה שיתפסו עוברים על החוק יקבלו התראה לתיקון המצב, ולאחר מספר שבועות, במידה ולא יפסיקו לעשות שימוש בשקיום או בסכו"ם פלסטי, יסגרו!

רשויות הממשל בסיני וגופי איכות הסביבה משלבים ידים ופועלים בנחישות לעצור את הנזק העצום לשוניות האלמוגים ולחי והצומח באיזור יחודי זה.

אנו מקווים כי ההחלטה המצרית תשפיע גם על מקבלי ההחלטות אצלנו ובמאמץ משותף נצליח להציל את מה שנשאר מאוצרות הים גם במפרץ אילת!

 

 

מקור
EGYPT PULSE

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן