השתתף בהצלת הנערים מהמערה בתאילנד וכמעט מצא את מותו במערה בטנסי

אחד מצוללי המערות הטובים בעולם!

הרבה מזל, קור רוח וידע!

קבוצת צוללי מערות מבריטניה עסקה בשבוע שעבר בחקירת מערה אשר נמצאת בטנסי, ארה”ב. ביום שלישי האחרון (16 לאפריל 2019) נכנסו חמשת הצוללים לצלילה נוספת במערה אחרי שעסקו מספר ימים בסימון המערה הסבוכה ומתיחת כבל הדרכה לאורכה של המערה. בשעה 3 אחה”צ לערך, יצאו מהמערה ארבעה צוללים כאשר חברם, ג’וש ברצ’לי (Josh Bratchley) – הנחשב כאחד מצוללי המערות הטובים בעולם, נעלם במהלך הצלילה.

חברי הצוות נכנסו מיד לצלילת חיפוש אשר הופסקה ב 1 בבוקר אור ליום רביעי.

המערה, כ 130 מ’ אורכה וכ 13 מ’ עומקה, מוצפת במים מתוקים עכורים כתוצאה מאדמת סחף, כוללת מעברים צרים ופיתולים רבים. המים במערה קרים – טמפ’ המים היא כ 14° צלסיוס!

לאור מורכבות החילוץ, הוטס למקום אד סורנסון (Edd Sorenson) – צולל מערות מפלורידה הנחשב אחד המחלצים המיומנים בעולם. סרטון הוידאו שלמטה מציג את התמונות כפי שנקלטו במצלמת הראש של סורנסון. לאחר תחקור חבריו של ג’וש וניתוח מבנה המערה, סבר סורנסון כי אם קיים סיכוי למצוא את הצולל בשלום, זה רק באחד ממספר כיסי אויר הנמצאים לאורך המערה.

לאחר שצלל כ – 50 מ’ לעומקה של המערה, התברר כי סורנסון צדק! ג’וש נמצא יושב, מכוסה בבוץ אך בריא ושלם, בכיס אויר גדול למדי בו שהה במשך כ 27 שעות עד חילוצו.

מיד כשיצא ג’וש מהמערה, נראה כי לא היה זקוק לטיפול רפואי, הוא רק ביקש לאכול פיצה!

ג’וש, כאמור אחד מצוללי המערות הטובים בעולם, השתתף בחילוץ הנערים מהמערה בתאילנד בשנה שעברה ועתה – הזדקק לחילוץ בעצמו.

נגמר במזל!

דיווח התוכנית Inside Edition: (הסרט שודר ברשת החדשות ABC)

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe