וידאו – סרטון מרגש על דאגת אם (לוויתנית)

אתמול (יום שבת, 15 באוק' 2016) פורסם סרטון של אנשי רשות הדייג האוסטרלית העוסקים בשחרור גור לוויתן גדול סנפיר אשר זנבו נלכד ברשת. הסרטון צולם ב"חוף הזהב" – ה Gold Coast שבדרום מזרח האי.

הלוויתן, שגילו מוערך בכ – 10 חודשים, נלכד ברשת ההגנה מפני כרישים הפרוסה לאורך החוף. אנשי הרשות בסיוע עובדי אטרקציית Sea World המקומית, נאבקו שעות ארוכות לשחרר את זנבו של הגור. אמו ששהתה לצידו לכל אורך הזמן נראית דוחפת את הרשת ובכך מאפשרת לגור לעלות אל פני המים ולנשום.

"תנאי הים כמו גם גור הלוויתנים ואמו היו רגועים" ציין דובר מטעם רשות הדייג, "אמו, ששמרה לכל אורך החילוץ על כך שהגור ינשום, שיתפה פעולה ואיפשרה בסופו של דבר לשחרר את הגור ואותה, לחופשי".

הארוע הצית שוב את הויכוח באוסטרליה לגבי יעילותן של רשתות ההגנה מפני כרישים. אורכן המקסימאלי של הרשתות הוא 150 מ' והעומק הוא לא יותר מ 6 מ', דבר שמשאיר מספיק מקום לכרישים לעבור את הרשת ולהגיע לקרבת החוף.

בשנים 2014-15 נלכדו ברשתות ההגנה מפני כרישים לא פחות מ 189 בעלי חיים ימיים שונים, מהם מצאו את מותם 116. רק 44 מבעלי חיים אלו היו כרישים! התומכים בפריסת הרשתות מציינים כי ניכרת ירידה משמעותית בפעילות גולשי גלים באיזורים המועדים לנוכחות כרישים וכי הרשתות יסייעו לשמור על שלומם של העוסקים בספורט ימי.

לפני מספר שבועות הבאנו סרטון אחר המתאר התנהגות חברותית של שתי נפוחיות בתאילנד – לצפיה לחצו כאן

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן