וידאו – תיעוד מלא של שיא העולם בצלילה חופשית

לפני מספר חודשים פירסמנו כי הניו זילנדי וויליאם טרוברידג’ שבר את שיא העולם בצלילה חופשית. וויליאם צלל לעומק של 102מ’ בצלילה שנמשכה 4:14 דקות ובכך שבר את שיא העולם הקודם, שהיה שיך לו גם כן. אגב, גם את השיא הזה, הוא שבר יומיים לאחר מכן, עץ שצלל לעומק של 124מ’.

סיפור חייו של טרוברידג’ איננו שיגרתי. הוא נולד באנגליה וכשהיה בן שנתיים, מכרו הוריו את כל מה שהיה להם, רכשו יאכטה קטנה (45 פיט) ויצאו למסע שהסתיים שלש שנים מאוחר יותר בניו זילנד. וויליאם ואחיו הבוגר סם, חילקו את זמנם בין הים ובתי ספר שונים לאורך מסע ההפלגה. גם כשהגיעו לבסוף לניו זילנד, המשיכה המשפחה לחיות על סיפון הסירה עוד כחמש שנים.

את דרכו כצולל חופשי החל כשהיה בן 8. אימו לינדה איתגרה אותו והם ערכו תחרות בינהם – מי יכול להחזיק את הנשימה זמן ארוך יותר ולצלול עמוק יותר. “אני זוכר ששנינו צללנו אז לעומק של 15מ'” משחזר טרוברידג’, “כבר אז הרגשתי כי זה המקום הטבעי לי. תחושת החופש כשאתה נמצא מתחת למים ללא כל ציוד היא עצומה”.

רק לאחר השלים לימודי תואר בגנטיקה ועבד במקצוע במשך כשנה, חזר לתחום האהוב עליו – צלילה חופשית. מאז שבר את שיא העולם 18 פעמים וכיום הוא מתאמן לקראת האתגר הבא. כשנשאל האם הוא חושב שיכול לצלול לעומק של 150מ’ השיב כי לדעתו זה בלתי אפשרי!

בסרטון ניתן לראות את כל מהלך הצלילה מרגע שאיפת האויר האחרונה ועד החזרה אל פני הים. הוריו אשר שהו בחוף סמוך עת שצלל,  נראים מתוחים כשהם צופים בסרטון.

לצערנו, לפני יומיים (1 לספט’ 2016) דווחנו על צולל חופשי שמצא את מותו בחוף שבי ציון שלי נהריה. זהו ספורט הדורש מיומנות והקפדה על כללי בטיחות.

משך הסרטון 5:55 שווה לצפות – תיעוד מדהים!

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe