יוזמה חדשה בדובאי: עיריית דובאי הזמינה צוללים להצטרף ולהתנדב לצוות הגדול ביותר של צוללנים לניקוי קרקעית הים

גם במפרץ הפרסי מתגייסים לשמירה על הטבע

החזון של ההנהגה בדובאי – מרכז הסובלנות והחמלה

היוזמה, אשר הושקה על ידי חמדאן בן מוחמד בין ראשיד אל מקטום – נסיך הכתר של דובאי ויו”ר מועצת המנהלים של דובאי, הוקמה במסגרת התוכנית להפוך את דובאי ל”עיר הנתינה העולמית ומרכז הסובלנות והחמלה”.

באירוע שהתקיים בנוכחות חוסיין נאסר לוטח, מנכ”ל עיריית דובאי ובכירים נוספים, כיבד חוסיין את המתנדבים, כולל צוללנים שהשתתפו בקמפיין “נקיון העולם” שנערך בנובמבר ובו לקחו חלק למעלה מ -34,000 מתנדבים מ -521 ארגונים ממשלתיים, פרטיים ולא-ממשלתיים ומוסדות חינוך נאספו יותר מ -6,000 טונות של פסולת מאזורי המדבר, החוף, המגורים והשווקים בחמישה הימים.

העירייה שואפת להקים חברה שבה האחריות להגנה על הסביבה משותפת לכל אחד מחברי החברה, והוא קורא לתושבים ללכת בעקבות המובילים בתחום זה. “מטרת האירוע היא לפתח התנהגות חיובית כלפי הסביבה המקומית ולהגביר את האחריות החברתית כלפי המדינה”.

עבדול מג’יד עבד אל-עזיז אל-ספאי, מנהל מחלקת ניהול פסולת במדינה, אמר כי קבוצת צוללנים אספה רשתות דיג רבות וכלובים בין שאר האשפה מהים במהלך המבצע. חסן אל-ג’אמי ואחמד מהדי אל-נועימי, חברי צוות הצלילה ההתנדבותי של דובאי שהשתתפו בקמפיין, אמרו שמה שהם ראו בקרקעית הים הוא מראה עצוב. “ראינו דגים מתים וראינו פגיעות בשונית האלמוגים בקרקעית הים”, אמר אל נועיימי. אל-ג’אמי אמר כי האשפה שנאספה מקרקעית הים כללה חלקים של ספינות, מכוניות, צמיגים, כלי בית וכד ‘

כמעט כל יום שישי, לפעמים אפילו פעמיים בשבוע, צוללנים יוצאים לחלקים שונים של הים כדי לנקות אותם מהאשפה.

לדבריהם, חברי הצוות משתפים פעולה עם מחלקות ממשלתיות שונות כדי לטפל בשפכי נפט , וזאת בנוסף ליוזמות לניקוי.

צוות הצלילה מונה כ – 30 צוללנים, כולל ארבע נשים בקבוצה – דבר שאינו נפוץ במדינות המפרץ הפרסי.

אולי זו הדרך לשלום עולמי?

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe