כריש לוויתן נמצא מת בנמל בעקבה

קריאה לחקירת נסיבות מותו של כריש לוויתן

עמאן – ארגון שימור הסביבה הימית המלכותי בירדן (The Royal Marine Conservation Society of Jordan  – JREDS) קרא אתמול (שבת, 15 ליולי 2017) לפתוח בחקירה על הריגתו של כריש לוויתן בעקבה.

מנכ”ל האגודה, איהאד עיד, הביע צער על הריגתו של כריש הלווייתן, והדגיש כי “היצור היפה והבלתי מזיק” הוא מין בסכנת הכחדה.

“לא ברור עד לרגע זה מי אחראי להריגת כריש הלווייתן או מה היו הנסיבות. התקרית אירעה בנמל ויש אנשים שטוענים שהדג הגדול נפגע על ידי כלי שיט”, אמר עיד בירדן.

הוא קרא לרשויות לנקוט “פעולה רצינית” כדי לגלות כיצד נהרג כריש הלוויתן, כדי לאפשר למצוא את האחראים למקרה.

“אנחנו הולכים לשלוח מכתבים רשמיים למשרד לאיכות הסביבה ולנמל עקבה ולדרוש לפתוח בחקירה שקופה. צריך היה ליצור קשר עם הארגון כדי לבדוק את הכריש “, הדגיש עיד.

בהודעה לעיתונות, קורא הארגון לכל הגורמים המעורבים להתייחס ברצינות לנושא ולפתוח חקירה שקופה כדי להבין את הסיבות להריגת בעל החיים, דבר המעיד על כך שינקוט בכל האמצעים המתאימים ובמעקב אחר פעולותיו.

“בין אם הכריש הלווייתן נהרג עקב פגיעת כלי שיט כפי שטענו או מכל סיבה אחרת, העובדים בנמלים ובעלי החוף צריכים להבין שכרישי לווייתנים אינם מסוכנים, לא מזיקים ונהנים מחברת אנשים”, אמר עיד.

כרישי הלווייתן הם מבקרים קבועים במימי עקבה במהלך הקיץ, ושחיינים וצוללים נראו נהנים לשחות קרוב אליהם ולצלם את הדג העצום.

כרישי הלווייתן הם מין המופיע במספר אמנות והסכמים בינלאומיים. כרישי הלוויתן כלולים באמנת האומות המאוחדות על חוק שימור הים (אונקלוס) כאחד המינים הנדירים ביותר. אמנה זו מגדירה מסגרת לשימור וניהול הדיג ושימושים אחרים של הים. הוא מופיע גם בנספח לאמנה בדבר מינים נודדים, אשר ירדן חתומה עליה מאז 2001. על פי עיד, שהוסיף כי תשע מדינות ערביות, כולל ירדן, חתמו על מזכר הבנות בנושא שימור כרישים נודדים במסגרת תוכנית האו”ם להגנת הסביבה על מינים נודדים בשנת 2010.

אנחנו מקווים ששכנינו לא הרגו את כרל”ו החביב שביקר בחופי אילת ועורר התרגשות רבה.

מקור: http://www.jordantimes.com/

 

כתבות נוספות

2 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe