ממשלת תאילנד סוגרת אתרי צלילה עקב התרחבות תופעת הלבנת האלמוגים

בצעד נדיר, אשר עשוי להשפיע על רווחי המדינה מתיירות, נסגרו 10 אתרי צלילה פופלאריים במטרה להאט את קצב התפשטות התופעה של הלבנת אלמוגים

“תאילנד החליטה לסגור 10 אתרי צלילה פופולאריים במטרה לצמצם את משבר הלבנת האלמוגים”, צוטט ביום חמישי נציג ממשל בתאילנד, “בצעד נדיר, אנו נאלצים להקטין את הרווחים הצפויים מתיירות ומעדיפים את ההגנה על הסביבה”.

איזור החוף הדרומי של המדינה הטרופית, כמו גם שרשרת האיים שלה ידועים בחופי החול הלבן המדהימים  והמשופעים באתרי צלילה מרהיבים אשר מושכים מידי שנה מליוני תירים שהביאו ברכה לכלכלת תאילנד. אבל, התחממות המים ושטף התיירים הפרו את המאזן האקולוגי ופגעו בשוניות האלמוגים המרהיבות.

מחלקת הפארקים הלאומיים, סגרה באופן מוחלט לפחות עשרה אתרי צלילה אחרי שסקר שנערך מצא כי בחלק מהאתרים הולבנו כ – 80% מהאלמוגים.

שוניות האלמוגים נפגעו מחוסר מודעות וחוסר תשומת לב של צוללים – כאשר במהלך צלילה הם נוגעים ואף עומדים על הריף. סגירת אתרים אלו יסייע לשוניות להתאושש באופן טבעי” ציין מנהל ברשות הפארקים.

אתרי הצלילה שנסגרו משתרעים מפרובינצית ריונג (Rayong) שבמזרח המדינה ועד סאטון (Satun) שבדרום הרחוק.

הלבנת אלמוגים נגרמת בראש ובראשונה עקב התחממות המי הים אשר זורעת הרס באיזור מזה מספר שנים. התופעה קורית כאשר האלמוגים נמצאים תחת  לחץ סביבתי – כגון חשיפה לשמש חזקה מהנורמאלי ומי ים בטמפרטורה גבוהה אשר גורמים למוות של האצות הנמצאות על גבי האלמוגים ואשר נותנות להם את הצבעים המרהיבים.

הלבנת אלמוגים

האלמוגים יכולים לשרוד את ההלבנה אבל בהיותם מולבנים הם רגישים יותר לנזק כאשר תנאי הסביבה ממשיכים לפגוע בהם.

נציג רשות הפארקים הוסיף כי סגירת אתרי הצלילה תבחן בשנית לקראת שיא עונת התירות במדינה אשר מתחילה בנובמבר. “מקום שנראה כי המשבר נמשך בו, נהיה חייבים להמשיך ולהשאיר אותו סגור ע”מ להציל את הריף” ציין.

רשות הפארקים במדינה אף הורתה לאחרונה על סגירת אחד האיים בים אנדמן – קו-צ’אי (Koh Tachai) על מנת לאפשר לטבע במקום להתאושש מהנזק הסביבתי שנגרם עקב עומס רב של מבקרים.

Koh Tchai

הכלכלה התאילנדית נסמכת על ענף התיירות והממשלה עושה הכל ע”מ לשמר את קצב גידול התיירים למדינה האחראים לכ – 10% מהתל”ג . חרף סגירת אתרי צלילה פופולאריים, מקווים בממלכה למשוך לא פחות מ 32 מליון תיירים ב 2016.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe