מעקב – ארה”ב – צולל ביחידת צוללי הצלה נעלם במהלך אימון שגרתי

אחרי חמישה ימי חיפושים - התגלתה גופתו של הצולל

יום רביעי 18 לאוק’ 2017, באפלו, ניו יורק – נמצאה גופתו של צולל ביחידת המתנדבים

אמש, לאחר חמישה ימי חיפושים בתנאי צלילה וחיפוש קשים, התגלתה גופתו של סגן קרייג להאנר (Craig Lehner) – קצין משטרה ביחידת הכלבנים ומתנדב ביחידת הצוללים של המשטרה בעיר באפלו שבארה”ב.

להאנר, אשר נעלם ביום שישי האחרון במהלך אימון שגרתי של היחידה בנהר הניאגרה העובר בעיר, התנדב לשורות היחידה בתשע השנים האחרונות.

המשטרה המקומית בסיוע יחידות חיל הים החלו מיד עם העלמותו של הצולל, בסריקות מהיבשה, מהאויר ומהמים. למקום הובאו אמצעים מיוחדים לסריקות במים – סונארים מתוחכמים המצויידים במצלמה, אך תנאי המים בנהר – הזרם החזק ותנאי הראות הגרועים, הקשו מאוד על החיפושים.

כבר ביום שני (שלשם) זיהתה אחת הסירות אשר צויידה בסונאר עצם במים, אך בשל השעה המאוחרת ותנאי הצלילה, לא ניתן היה לשגר צוללים למקום. רק אתמול, חזרו למקום כוחות ההצלה והם שהצליחו לחלץ את גופתו של חברם. להאנר התגלה כאשר חליפת הצלילה עדיין לגופו ומיכל הצלילה, המאזן ושאר הציוד, במקומם.

הצוללים שהתתפו בחיפוש ובחילוץ מתארים קושי פיזי רב ולא פחות מזה – קושי מנטלי בשעה שהם מחפשים חבר ליחידה שהכירו באופן אישי שנים רבות כל כך.

לאחר שהועלה לסירת החילוץ, כוסתה גופתו בדגל ארה”ב והועברה לבית החולים לנתיחה. סיבת הטביעה של הצולל המיומן עדיין לא ברורה.

בוידאו הקצר שלמטה (מקור: WGRZ-TV) ניתן לראות מקצת מהאמצעים וללמוד על התנאים הקשים בהם התבצע החיפוש:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe