נשבר שיא גינס – הצולל המבוגר בעולם

'החיים מתחילים בגיל 90' - סרט תיעודי שנעשה על ותיק מלחמת העולם השניה בן ה 95 ששבר אתמול את השיא של עצמו

בגיל 95 צלל אל הזנוביה ורשם שיא גינס נוסף

ריי וולי (Ray Woolley), בריטי בן 95 המתגורר בלימסול – קפריסין, שבר אתמול (שבת, 1 לספט’ 2018) את שיא העולם כצולל המבוגר ביותר בעת שצלל אל שברי הזנוביה הנמצאת על קרקעית הים מול חופי לרנקה והגיע לעומק של 40.6 מטרים בצלילה שנמשכה 44 דקות.

עשרות צוללים ליוו את ריי והצלילה כולה תועדה בוידאו עפ”י כללי הנהלת גינס – על מנת שהשיא יוכר באופן רשמי. התיעוד ישמש גם כחלק מסרט תיעודי שנעשה על הצולל הותיק, סרט שיקרא – ‘החיים מתחילים בגיל 90’ – כאן למטה תוכלו לצפות בקדימון לסרט.

“זו היתה חוויה מדהימה לצלול עם כל כך הרבה חברים, אני חושב שהיו כ – 35 צוללים איתי. זהו שיא אישי מיוחד” סיפר וולי הנרגש לעיתונות המקומית אשר סיקרה את הארוע.

הצולל ריי וולי בעומק 40 מ'
הצולל ריי וולי בעומק 40 מ’

בשנה שעברה, בגיל 94, קבע ריי את שיא העולם הקודם בשעה שצלל באותו אתר והגיע לעומק של כ 38 מטרים, צלילה שנמשכה 41 דקות.

במלחמת העולם השניה שירת וולי ביחידת קומנדו של חיל הים הבריטי ולאחר שחררו עבד בשירות החוץ. בשנת 1964 הוצב בקפריסין ומאז הוא צולל באיזור.

“אני מתכנן לשבור שוב את שיא העולם בשנה הבאה, בגיל 96” סיפר על תוכניותיו לעתיד, “כל זמן שהבאדי שלי יהיה מוכן לצלול איתי, אמשיך להנות מהים ומהצלילה” הוסיף.

הזנוביה – ספינה באורך של כ 170 מטרים, שוכבת כעת על צידה לאחר שטבעה (ואגדה מקומית מספרת שהוטבעה על ידי שירות ביון מסתורי) בשנת 1980 ועליה כ – 90 משאיות וציוד רב נוסף. זהו אתר צלילה פופולרי במיוחד ומדי שנה פוקדים את המקום כ – 60,000 צוללים.

נאחל לריי בריאות טובה ואריכות ימים!

קדימון לסרט המצולם בימים אלו על חיוו של ריי וולי:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe