סקוטלנד – התגלו שרידי צוללת גרמנית שטבעה באופן מסתורי לפני כ 100 שנה

מהנדסים אשר עסקו בהנחת כבל תת ימי גילו את ה UB-85 שאגדה ישנה מספרת כי הותקפה ע”י מפלצת ימית לפני שאונית  מלחמה בריטית לקחה את אנשי הצוות בשבי.

תמונת הסונר המרשימה גילתה צולל בת כ – 100 שנה מונחת על קרקעית האוקיאנוס כשהיא כמעט שלמה כמו ביום שטבעה.

ub85-wreck
UB85 wreck

דובר מטעם החברה שעוסקת בימים אלו בהנחת הכבל הודיע שלשם (יום ד’, 21 באוק’ 2016) כי ככל הנראה מדובר בצוללת הגרמנית UB-85 אשר פיטרלה ליד חופי סקוטלנד לקראת סוף מלחמת העולם הראשונה. מהנדסי החברה, אשר עוסקים בהנחת כבל חשמל  שיחבר את מערכות החשמל של סקוטלנד עם זו של אנגליה, זיהו את גוף הצוללת המונח בסמוך לתואי המתוכנן של הכבל.

ה UB-85 היתה אחת מ 375 (!) צוללות שהחלו את שירותן בצי הגרמני בימי מלחמת העולם הראשונה. ידוע על לפחות 12 צוללות בריטיות וגרמניות שטבעו באיזור בו נמצאה ה UB-85 כך שהאיזור משופע בכלי שייט טבועים.

התעלומה הבלתי פתורה

ב 30 לאפריל 1918, אותרה ה UB-85 ע”י אונית המלחמה הבריטית HMS Coreopsis, כשהיא צפה על פני המים לאור יום (דבר חריג ביותר כשמדובר בצוללת). צוות הצוללת נכנע מבלי שנורה פגז אחד לכיוונה. מפקד הצוללת סיפר לשוביו כי הצוללת נפגע מיצור תת ימי עצום ובעקבות כך, לא יכלה הצוללת לצלול ולכן הוא נאלץ לעלות על פני המים לאור יום. המפקד עוד תיאר כיצד בעת שהצוללת היתה על פני המים במהלך שעות הלילה לצורך הטענת המצברים, הגיחה מהמעמקים מפלצת עם “עיניים גדולות, גולגולת מחוספסת ושיניים עצומות שבהקו לאור הירח”. עוד סיפר הקפטן כי “צוות הצוללת נאבק בחיה במשך זמן רב, אך היא גרמה לנזק משמעותי לצידה הימני עד שנעלמה חזרה במצולות, אבל הנזק נעשה ולכן לא ניתן היה לחזור ולצלול”.

HMS Coreopsis
אונית המלחמה הבריטית ה – HMS Coreopsis

פתרון התעלומה קרוב

מציאת הצוללת מעוררת התרגשות בקרב ההיסטוריונים הצבאיים, הביולוגים הימיים ורבים אחרים המאמינים בקיומן של המפלצות הימיות באיזור.

עתה, משנמצאו שרידי הצוללת, מתכננים המאמינים והספקנים לצלול אל שרידי הצוללת ולנסות לפתור את התעלומה בת 100 השנים.

העומק בה נמצאה הצוללת ומיקומה לא פורסמו עדיין. אנחנו נמשיך לעקוב.

הדיווח שהופיע אתמול בחדשות בעולם:

בראשית השנה (ינואר 2016), איתר צוות אחר של מהנדסים את שרידי הצוללת הגרמנית ה UB-31 אשר טובעה 3 שנים קודם לכן – בשנת 1915. לשרידי הצוללת כבר צללו חוקרים. סרטון קצר מהצלילה אל שרידי ה UB-31:

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe