עשה ואל תעשה – 10 כללי אצבע לטיפול ותחזוק חליפת הצלילה שלך

בין הצלילות חשוב לשמור ולטפל נכון על הציוד היקר

כמה כללים שיעזרו לכם להאריך את חיי חליפת הצלילה שלכם

טיפול נכון בחליפת הצלילה שלך יכול לסייע לכך שחליפה תישאר איתך לאורך זמן רב יותר ויכול לגרום להבדל בין חליפה לעונה אחת או חליפה לשנתיים, שלוש עונות – תלוי בתדירות השימוש שלך בחליפה.

עשרה טיפים לטיפול נכון בחליפת הצלילה שלך:

 1. מים רותחים פוגעים בנאופרן – במים ממש חמים, נאופרן מאבד מהגמישות שלו. ולכן אם אתה אוהב לרדת מהחליפה שלך אחרי צלילה קרירה מתחת לזרם החם במקלחת, הורד את החליפה לפני שאתה מתענג על המים הבאמת חמים.
 1. שמש וקרני UV “מזקנים” את החליפה שלך – אל תשאיר את החליפה שלך בשמש – השמש היא האויב הכי גדול של נאופרן! עדיף לייבש את החליפה בצל. קרני UV גורמים לנאופרן “להזדקן” במהירות, להתקשות ולאבד גמישות. אם למרות זאת החלטת לייבש את החליפה שלך בשמש, אל תשאיר אותה בשמש! העבר אותה למקום מוצל ברגע שהחליפה התייבשה.

 

ייבוש חליפת צלילה

 

 1. ניקוי וייבוש חליפת הצלילה – אחרי כל שימוש, אל תשאיר את חליפת הצלילה שלך בתוך תיק או ארגז ציוד הצלילה רטובה, מלוכלכת או מלאה בחול. חשוב לנקות את החליפה היטב, ליבש אותה ולאחסן במקום קריר ויבש.
 1. אבל חליפת הצלילה שלי מסריחה! מה עושים? – החליפה שלך כל כך מסריחה שהבאדי שלך לא שומר על מרחק ראוי ממך (מתחת למים)? יש לכך המון סיבות טבעיות ממש טובות, הגוף שלנו מפריש שמנים וזיעה ואלו מתרבים (כן כן, מתרבים!) בתוך חליפת הצלילה שלנו ונוצרות בקטריות אשר הן מפיצות את הריח הרע מחליפת הצלילה. הסיבה הבאמת טובה בדרך כלל מלווה בהכחשה – כולם כבר יודעים שקהל הצוללים מתחלק ל – 2 – אלו שמטילים את מימיהם במים ואלו שמכחישים. תוסיפו לכל אלו, מי ים מלוכלכים, אצות, את הפעם הזו שלא היה לכם זמן לנקות את החליפה וקיבלתם אחלן סיבה לחפש חליפה חדשה (וחוזר חלילה) – אל תמהרו להחליף – עברו לסעיף הבא!
 1. אז איך להיפטר מהריח הרע של החליפה ? – ישנם בשוק תכשירים מיוחדים לרחיצה וניקוי חליפות צלילה.

OKטיפ מ iver – שיטה זולה ופשוטה יותר היא לזרוק את חליפת הצלילה על רצפת המקלחת לאחר הצלילה ולתת לכל הסבון והשמפו להישטף על חליפת הצלילה. אפשר להוסיף מעט סבון ושמפו על החליפה, לשטוף (לא במים רותחים) ולהעביר את החליפה לייבוש.

תכשיר לשטיפה של חליפת צלילה

 

 1. אבקת כביסה? מלבין? – אף פעם אין להשתמש במלבין או אבקת כביסה כדי לנקות חליפת צלילה. ישנן אבקות כביסה מיוחדות לניקוי חליפת הצלילה שלך.
 1. מכונת כביסה ? ממש לא! – אל תכבס את חליפת הצלילה שלך ותייבש אותה לאחר מכן במייבש. זה הזמן להרחיק את אמא/ חברה או אשתך מחליפת הצלילה המלוכלכת שלך – נקה אותה בעצמך!
 1. עדיף לייבש את החליפה הפוכה – כך תוכל לשמור על הצבע החיצוני, על הגמישות של החלק החיצוני ובנוסף, אם החליפה לא הספיקה להתייבש בין הצלילות, לפחות תיכנס לחלק היבש שלה!
 2. גיהוץ? אתם צוחקים, נכון? – ממש לא מומלץ לגהץ את חליפת הצלילה שלך, אם קראת עד כאן בוודאי כבר הספקת להבין שטמפרטורות גבוהות ממש לא מומלצות לחליפת הצלילה.

מתלה לחליפת צלילה

 1. אחסן את החליפה כראוי, השתמש בקולב רחב – למה קולב רחב? קולב דק יכול לגרום לחריצים באיזור הכתפיים של חליפת הצלילה. מומלץ לתלות את החליפה על הקולב מאזור המותן (ראה תמונה). בכל מקרה, אין לדחוס את החליפה לתוך מגירה צפופה. בכלליות, מומלץ לאחסן את חליפת הצלילה שלך במקום חשוך אם תדירות השימוש שלך בה אינו גבוה – תא מטען לוהט אינו מקום אחסון מומלץ!

כתבות נוספות

2 Comments

 1. לא מסכים עם כלל 7 – ניקוי חליפה במכונת כביסה ללא מרכך כביסה, דווקא פתרון קל ופשוט. ניקוי במכונה הוא יסודי מאוד.

  1. רומן אני דווקא כן מסכים על מספר 7 הפעולה של המכונת כביסה גורמת לבלאי גבוהה מאוד באזור התפרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל פונט
ניגודיות
Search Engine Submission - AddMe