צלילות לילה/ רוני ירושלמי

צלילות לילה

צלילת לילה היא אחת החוויות היותר שנויות במחלוקת בעולם הצלילה. הרבה אנשים לא מבינים את היופי ואת היחוד שיש כאשר יורדים למים החשוכים עם פנס. אבל כל מי שבוחר בצלילה בשביל השקט יכול למצוא רמה גבוהה יותר של מדיטציה בלילה. ההתמקדות בעלומת אור קטנה שמופקת מהפנס בלי יכולת לראות מה קורה סביבך מעבר לזה בהחלט מגדילה את חווית השקט שרוב האנשים מחפשים במצולות.

אז מהי בעצם הדרך הנכונה לעשות את זה ולהנות?

  1. הכירו את אתר הצלילה

כשאנחנו צוללים בלילה יש לנו התעסקות גדולה יותר עם ניווט והתמצאות מכיוון שאנחנו גם מוגבלים בראות וגם מה שאנחנו רואים לפעמים נראה שונה מאשר איך שהוא היה נראה ביום. החבצלות משתלטות על רוב האלמוגים ומשנות את צורתן. מומלץ ללכת לאתר שהוא יחסית מוכר והניווט בו הוא פשוט- כמובן שחייבים לקחת מצפן כי מאד מאד קל ללכת לאיבוד.

night dive

  1. אל תצללו עמוק

החרדה שעלולה ללוות צלילת לילה יכולה להעלם כאשר אנשים רואים את פני המים בברור וגם אם הלכת לאיבוד אפשר בקלות לעלות לרגע את הראש מעל פני המים ולראות את הכיוון. כאשר אנחנו צוללים עמוק האופציה להגיע מהר יחסית לפני המים לא קיימת בשבילנו בבטחה. אנחנו מחוייבים בעצירת בטיחות ולפעמים אפילו בעצירת עומק.

אנחנו תמיד רוצים להמנע מעלייה בשחור (עלייה לפני המים ללא שום נקודת יחוס נראית לעין בחושך) גם כי היא קשה וגם כי היא פחות נעימה. אז נסו שצלילות הלילה יהיו יחסית קרובות לחוף (לא יותר מ 200 מ') ולא עמוקות מידי (12מ' למתחילים) כדאי שתמיד תהיה את האופציה למצוא את עצמכם בקלות.

  1. כבו את הפנסים לפעמים

הכי כיף בצלילת לילה זה לכבות את הפנס. בלילות של ירח מלא (או כמעט) אתם תראו צלליות של האלמוגים בברור ועם כל תנועה שתעשו תראו את הפלנקטון זוהר לו וזז ותקבלו הצגה מתחת למים. שדה הראייה שלכם יתרחב ליותר מאלומת האור מהפנס ותפיסת המרחב תהיה מדוייקת יותר.

night dive 1

4. צללו לאט

צלילה היא ספורט לעצלנים, ככל שתהיו איטיים יותר תהיו צוללים טובים יותר ותראו יותר חיות. במיוחד בלילה, אפשר לראות זהרונים צדים, מחבטנים בתנועה וסרטני נזיר, קרוב לפני המים תמצאו גם דניונים אם נפטון לצדכם, ככל שתמהרו כך תפספסו.

  1. להודיע ולהתכונן

צלילות לילה בדרך כלל קורות כאשר מועדני הצלילה סגורים ולכן עליכם להתכונן בהתאם. לקחת מראש מיכלים לבדוק שיש את כל הציוד והכל תקין  (יש סוללה בפנס, אוויר במיכל, כולם לקחו משקולות וכו'…) כאשר עדין יש לכם שירותי מועדון. בישראל צריך להודיע לפני צלילות לילה פרטיות לחיל הים כדי שלא יחשבו חלילה שאתם סוג של פעולת טרור ויטרידו אתכם. וודאו שיש אנשים שיודעים מתי נכנסתם למים, איפה ומתי אתם אמורים לצאת כדי שאם משהו ישתבש חלילה וחס יהיה מי שידע מזה ויכול לדאוג לכם.

08636609 – חיל הים (מספרי טלפון נוספים ולחירום ניתן למצוא כאן)

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן