וידאו – שיא עולם בצלילה חופשית

אלכס מולחנוב - צולל חופשי מרוסיה - המכונה "המכונה" שבר את שיא העולם בצלילה חופשית

תחרות "Vertical Blue" נערכה השנה בבהמאס שבים הקאריבי, באתר שנקרא Deans Blue Hole.  התחרות מרכזת אליה צוללים חופשיים מכל העולם ונמשכת תשעה ימים.

אלכסי, המכונה "המכונה" על יכולתו לפעול באופן שקול, רגוע ומתוזמן, שבר את שיא העולם הראשון שלו כבר לפני כעשר שנים, בהיותו בן 24 – בשנת 2012 צלל אלכסי לעומק של 125 מ' בשארם אל-שיח (בנשימה אחת, עם סנפיר 'מונו-פין') ומאז, שבר את השיא לא פחות מ – 24 פעמים!

ביולי השנה (2021), שבר כאמור את השיא שהוא מחזיק בו, וצלל לעומק של 131 מ'! הצלילה שנמשכה 4 דק' ו 33 שניות הסתיימה בהצלחה בעוד מספר צוללי בטיחות מלווים את אלכסי ב 40 מטרים האחרונים בדרך אל פני הים. 

שיא נוסף נשבר ביום הרביעי לתחרות – צלילה חופשית ללא ציוד – השיא נשבר על ידי אלסיה זכיני (Alessia Zecchini) – צוללת איטלקיה אשר הגיעה לעומק של 101 מ'!

אלכסי, אשר כאמור מחזיק ב 24 שיאי עולם, מחזיק גם בשיא גינס – בשנת 2020 השיג את השיא כאשר שחה כ 181 מ' מתחת לקרח, גם כאן, "שחיה חופשית" בנשימה אחת! 

לאחרונה, תוכנית הטלוויזיה היוקרתית "60 דקות" עשתה על אלכסי כתבה ונראה כי ספורט הצלילה החופשית מקבל חשיפה הולכת וגדלה בקרב חובבי סגנון הצלילה הזה. לצפיה בתוכנית על אלכסי – לחצו כאן

צפו באלכסי מלחנוב שובר את שיא העולם:

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן