שירות המיפוי של גוגל יורד אל מתחת למים

Goggle Street View של האוקיאנוסים יוצא לאור

אחרי שמיפו כמעט כל פינה על פני האדמה, תיעוד יפהפה של שוניות אלמוגים ברחבי העולם

השירות הותיק Google Earth המציג מפות ותמונות של כל פינה בכדור הארץ נרתם למאמץ העולמי והחל לצרף תמונות של שוניות אלמוגים מרחבי העולם.

מאחורי היוזמה המבורכת עומדת קבוצה של אוסטרלים אשר בשנת 2010 הקימו עמותה בשם Underwater Earth. חברי הקבוצה, אנשי תקשורת, פרסום ומדיה החליטו לרתום טכנולוגיה מתקדמת לטובת תיעוד השוניות ומעקב אחרי הנזקים הנגרמים כתוצאה מזיהום הים, דייג בלתי מבוקר וההתחממות הגלובאלית.

שיתוף פעולה עם חברת Catlin Seaview האוסטרלית אשר פיתחה מצלמה פנורמית באיכות גבוהה, מאפשר תיעוד ב 360º של איזורים נרחבים. התיעוד מאפשר לדברי אנשי Underwater Earth לנטר את שוניות האלמוגים, ואחרי שאיבדנו כ – 40% מהן במהלך השלושים שנים האחרונות(!!!), לפעול לתיקון המצב כשמבחינים בנזק המתחיל להתרחש.

המצלמה הפנורמית של חברת Catlin האוסטרלית המשמשת לתיעוד שוניות ברחבי העולם
המצלמה הפנורמית של חברת Catlin האוסטרלית המשמשת לתיעוד שוניות ברחבי העולם

גופים רבים ברחבי העולם נרתמו למאמץ בינהם אוניברסיטאות, יצרני ציוד צלילה, גופים ממשלתיים וכאמור, חברת גוגל אשר הוסיפה לאפליקציית Google Earth, את התיעוד הנאסף על ידי אנשי העמותה במסעות המחקר שלהם.

עד כה שולבו בשירות של גוגל כשלשה עשר אתרים בינהם איי גלאפגוס, האיים בים הקאריבי, אתרים ביפן ובקוריאה ואפילו איזורים מסויימים בים התיכון.

ללא ספק, הירתמות ענקיות התקשורת בעולם והגברת המודעות למצבו העגום של הים תוכל לעצור את האסון שאנו, בני האדם, מביאים על עצמנו.

לצפיה בתמונות השוניות בשירות Google Earth לחצו כאן

הסרטון הבא ממחיש את השירות שהולך ומתרחב:

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן