שרשרת תאונות צלילה קטלניות במלטה

מספר צוללים מצאו את מותם באתרי הצלילה הפופולריים במלטה

בשבת האחרונה (6 ליולי 2024) מצאו את מותם שני צוללים לאחר שנקלעו למצוקה בעת שצללו באחת מהספינות הטרופות המצויות מול זונקור, מרסאסקלה, (Zonqor Point, Marsascala) שבמלטה.

לכוחות ההצלה שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותו של אחד הצוללים, בעוד הצולל השני הועבר לבית החולים שם נפטר לאחר זמן קצר. ל"טיימס אוף מלטה" נמסר כי שני הצוללים, שניהם אזרחי פולין, הובאו ליבשה בסירת חילוץ של כוחות ההצלה המקומיים, נבדקו על ידי צוותים רפואיים במקום, וכאמור, לאחר זמן קצר נודע כי לא שרדו את הצלילה.

מקורות אמרו כי הקורבנות צללו עם מדריכים מאחד ממועדוני הצלילה המקומיים וחקרו את "לה פולינזיאן" (Le Polynesien), ספינה טרופה ממלחמת העולם הראשונה בעומק של 50 מטרים. הספינה המרשימה, 152 מ' אורכה, הוטבעה במלחמת העולם הראשונה ונחה על קרקעית הים בעומק של בין 50-65 מ'. הצלילה במקום היא צלילה טכנית ולא ברור אם שני הצוללים אכן היו מוסמכים לכך.

אחד מהשניים – צולל בן כ- 45 – נתקל בבעיה בעומק, ובהבינו את הבעיה, ניסה הצולל השני לעזור לעמיתו. בדרכם למעלה הם לא ביצעו עצירת בטיחות על מנת להימנע מדיקומפרסיה, מה שהוביל למצב החירום, אמרו המקורות.

בית המשפט במלטה מינה צוות משטרתי לחקירת הארוע.

שרשרת אירועי צלילה קטלניים

עוד קודם לתאונה בה מצאו את מותם שני הצוללים הפולנים, ביום ראשון שעבר, חולצו שני צוללים לאחר שמצאו את עצמם בקשיים באזור זה בדיוק.

במאי האחרון, אישה שוויצרית בת 44 מתה בעת צלילה באתר צלילה אחר במלטה – דוויירה, שבגוזו. (Dwejra, Gozo)

בחודש מרץ השנה, גבר בן 45 מהולנד מת לאחר שהוא וקבוצה של 17 צוללים נוספים נתקלו בקשיים והיה צורך לחלץ אותם מאתר הצלילה רוזי בצ'ירקווה. (Rozi dive-site in Cirkewwa). רק ארבעה מהצוללים הצליחו להגיע לחוף בכוחות עצמם, בעוד השאר חולצו במבצע חיפוש וחילוץ על ידי מחלקת ההגנה האזרחית וכוחות הצבא של מלטה.

שורת תאונות הצלילה מזעזעת את קהילת הצלילה במלטה שכן זהו יעד צלילה פופולארי ומהווה אטרקציה תיירותית חשובה. חלק מחברי קהילת הצוללים תהו מדוע אלו שהובילו את הצוללים בחרו להמשיך בצלילה למרות תנאי מזג האוויר הקשים שבסופו של דבר גרמו לתאונות הקטלניות.

בסופו של דבר, לכל אחד מאיתנו האחריות להבין האם תנאי הים והצלילה מתאימים ליכולות שלנו והאם קיים סיכון גדול מידי בירידה למים! 

 

 

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן