תאונת צלילה (?) בצרפת

אחד מטובי צוללי המערות בעולם מצא את מותו במהלך צלילה במערה בצרפת

ביום שבת ה -13 ליולי 2019 נמשטה גופתו של סילביאן רדוטי ( Sylvain Redoutey ) – אחד מטובי חוקרי המערות בעולם לאחר שמת במהלך צלילה במערה באיזור העיר ניס שצרפת.

סילביאן (55) נכנס עם צוות צוללים למערה בשם Mescla ביום שישי ה 12 ליולי ולקראת סוף יום הצלילה, כשהיו בדרכם חזרה אל כיוון פתח המערה, איבד את הכרתו. הצוללים שהיו איתו החלו לבצע בו עיסוי לב עד שלא יכלו להשאר יותר במערה. כאמור, גופתו נמשתה רק יממה לאחר מכן אחרי שגורמי החקירה סיימו לאסוף ממצאים במקום בו מצא את מותו.

סיפורו של סילביאן מרתק! הוא החל לצלול בגיל 20 ולא רק שהיה צולל מוכשר היה גם בעל יכולות טכניות יוצאות דופן. לאחר שירות צבאי בצבא הצרפתי, החל בביצוע צלילות טכניות מורכבות ובפיתוח אמצעים שונים בתחום הצלילה והתרכז בציוד המותאם לצלילת מערות. סילביאן פיתח מערכות נשימה סגורות אותן כינה RS2 ודור מתקדם יותר – ה- RS3 ודאג תמיד לגבות את מסעות הצלילה שלו בציוד בטיחות רב שחלקו היה פרי פיתוחו.

חבריו מכנים אותו – "הצולל ללא פחד" ולא סתם. סילביאן צלל במערות הקשות והמורכבות בעולם בפרופילי צלילה מטורפים ולאורך שעות רבות. כך, בשנת 2007 צלל למערה בשם Baume des Anges  שבדרום מזרח צרפת. במהלך הצלילה הגיע למרחק של 2100 מ' מפתח המערה! צלילה שכללה מעבר של ארבעה 'סיפונים' ומעברים צרים. בסיפון הראשון שהה 65 דק' בעומק 91 מ', לאחר מכן 134 דק' בעומק 68 מ', 15 דק' בעומק 41 מ', שוב 134 דק' בעומק 65 מ' ולבסוף, 2 דק בעומק של 10מ' ואז, שב על עקבותיו עד שיצא מהמערה לאחר 9 שעות.

סילביאן במהלך צלילה במערת Baume des Anges
סילביאן במהלך צלילה במערת Baume des Anges

במהלך השנים צלל וחקר מערות רבות בעיקר בצרפת, הגיע להשגים יוצאי דופן וסייע רבות במקרי חירום וחילוצים מורכבים ביותר.

סיבת המוות לא פורסמה עדיין ויתכן כי אין מדובר בתאונת צלילה אלא באירוע לבבי או בעיית בריאות אחרת.

הלוויתו התקיימה היום (24 ליולי 2019). סילביאן השאיר אחריו אישה ושלש בנות וחברים רבים שזכו לצלול איתו לאורך השנים.

הכתבה אודתיו מסתיימת באמירה הכל כך חשובה – "גם לטובים ביותר ולמנוסים ביותר, במהלך פעילות אקסטרים, כמו בחיי היום יום – תאונות יכולות לקרות"

רק ביוני האחרון תיעד סילביאן צלילה במערה שבא מצא את מותו לפני כעשרה ימים:

מקור
אתר plongee-infos.com

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Search Engine Submission - AddMe
דילוג לתוכן